Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Asmeninis V.Adamkaus gyvenimas taps visuomenės nuosavybe

Valdas Adamkus
Eriko Ovčarenko / 15min nuotr. / Valdas Adamkus
Šaltinis: Žinių radijas
0
A A

Prezidentinė Valdo Adamkaus biblioteka Kauno miesto centre yra įkurta jau kelerius metus, tačiau visuomenė nelabai ką žino apie šį projektą. Prezidento Valdo Adamkaus bibliotekos – muziejaus  direktorius Arūnas Antanaitis tikino, kad to priežastis gali būti ta, kad šiuo metu yra aktyviai dirbama su investicijų paieškomis. Būtent šiandien Kauno rotušėje vyks labdaros renginys, kurio metu tikimasi surinkti dalį reikalingų lėšų bibliotekos pastato renovacijai.

„Tai yra tokia daugiakultūrinė, daugiafunkcinė įstaiga, nes šioje įstaigoje bus įvairiausi prezidento daiktai, bus ne tik jo knygos, bet ir sukaupti archyvai. Jau dabar mes turime prezidento Valdo Adamkaus archyvus iš jo veiklos išeivijoje. Nuolat pildome tuos archyvus ar tai vaizdo, ar garso medžiaga, ar atskirais dokumentais, nuotraukomis. Taip pat prezidentėje bibliotekoje bus ir asmeniniai prezidento daiktai, paveikslų kolekcijos, meno darbai“, - „Žinių radijo“ laidoje „Ryto espresso“ pasakojo pašnekovas.

Idėja atkeliavo iš JAV?

Tai bus tokia įstaiga, kuri atliks ir archyvo funkciją, nes jis bus saugomas, prieinamas moksleiviams ir studentams: „Tai bus ir vieta, kur bus galima tą archyvą žiūrėti bei skaityti knygas, kas yra klasikinė bibliotekos funkcija. Kartu tai bus kaip ir pačios prezidentinės bibliotekos veidas, ekspozicija, kuri bylos apie prezidento Valdo Adamkaus nueitą kelią, apie tas idėjas, kurias jis kūrė.“

Tokia idėja gimė Vytauto Didžiojo universiteto (VDU) istorikams, kai pirmieji archyvai apie Valdą Adamkų atkeliavo į universiteto išeivijos institutą. Pašnekovas patikino, kad tokio tipo bibliotekos yra labai populiarios Jungtinėse Amerikos Valstijose (JAV).

„Mūsų finansai yra mažesni (nei JAV, - red.), tačiau misija galbūt net didesnė“, - patikino A. Antanaitis.

Pašnekovo tikinimu tokių bibliotekų Europoje daugiau nėra. Štai Sankt Peterburge yra Boriso Jelcino biblioteka, tačiau, A. Antanaičio tikinimu, tai yra tik vardo biblioteka.

„Tai yra tiesiog didžiulė, moderni biblioteka, kuriai yra suteiktas žmogaus vardas“, - paaiškino prezidento Valdo Adamkaus bibliotekos – muziejaus direktorius. „Pas mus bus tokia kultūros įstaiga, kuri konkrečiai pasakos apie tą žmogų. Per vieno žmogaus istoriją bus pasakojama ir tautos istorija“, - sakė A. Antanaitis.

Atidarymo dar neplanuoja

Biblioteka įkurta Kaune, todėl, kad Valdas Adamkus čia užaugo. Oficialus bibliotekos atidarymas dar nėra numatytas.

„Jei surinktume reikiamas sumas pastato renovacijai, po dviejų metų būtų galima tikėtis oficialaus atidarymo“, - sakė A. Antanaitis.

Pašnekovas patikino, kad pats prezidentas vertina tokią idėją, tačiau tuo pačiu metu ir jaučiasi nejaukiai. Pašnekovo žodžiais, ne prezidentui, bet tautai reikia tokios bibliotekos.

Visą laidos įrašą galite išgristi čia.

Žinių radijas
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min