TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Asociacijai – landynes primenančios patalpos

Asociacijai „Pozityvus gyvenimas“ suteiktos patalpos šio pastato antrame aukšte kelia ne džiaugsmą, o galvos sopulį.
Aurelijos Kripaitės/15min.lt nuotr. / Asociacijai „Pozityvus gyvenimas“ suteiktos patalpos šio pastato antrame aukšte kelia ne džiaugsmą, o galvos sopulį.
Šaltinis: 15min
0
A A

Asociacija „Pozityvus gyvenimas“, besirūpinanti sergančiais AIDS ir infekuotais ŽIV, iš savivaldybės gautomis patalpomis Švyturio gatvėje džiaugėsi neilgai. Paaiškėjo, jog čia verkiant reikia remonto. O pinigų tam nėra.

Antrajame pastato aukšte, kur įsikūrė asociacija, nors ir šildoma, tačiau jaučiamas aitrus pelėsio kvapas. Lubos ir sienos čia pajuodusios, plytelės nukritusios, grindų danga apsilaupiusi. Per išklerusius langų rėmus kiaurai košia vėjas.

Vilčių buvo, bet...

„Bet čia mes jau apsitvarkę“, – tikino „Pozityvaus gyvenimo“ administratorė Klaipėdoje Nijolė Petrauskienė.

Asociacija patalpas iš savivaldybės gavo pagal panaudos sutartį prieš pusmetį. „Turėjome daug vilčių, kad pavyks gauti finansų remontui iš struktūrinių Europos Sąjungos fondų, tačiau jau du kartus mūsų projektai buvo atmesti. Dabar suku galvą, kaip būtų galima gauti lėšų stogui susitvarkyti“, – guodėsi asociacijos vadovas Jurgis Andriuška.

Susiremontavo patys

Nerimą kelia ir tai, kiek teks mokėti už šildymą. Pirmame pastato aukšte įsikūrusio „Raudonojo Kryžiaus“ vadovai guodėsi, kad praėjusią žiemą juos pasiekdavo ir 1 000 Lt siekiančios sąskaitos už šiltus radiatorius.

„Raudonojo Kryžiaus“ Klaipėdos skyrius patalpas to paties pastato pirmame aukšte gavo dar prieš dešimtmetį. Jos taip pat buvo apverktinos būklės. Labdaros organizacija, gavusi finansavimą iš užsienio, pamažu jas susiremontavo. Tačiau antras aukštas taip ir liko neremontuotas ir, metams bėgant, tik dar labiau byrėjo.

„Labiausiai priekaištauti reikėtų tiems, kurie čia veikė dar iki mūsų – teismo medicinos ekspertams“, – piktinosi „Raudonojo Kryžiaus“ Klaipėdos skyriaus sekretorė Danutė Fabijonavičienė.

Reikia šimto tūkstančių

Byrantį pastatą apžiūrėję specialistai įvertino, kad pirmiausia turėtų būti remontuojamas varvantis stogas bei sienos. Tam prireiktų apie 100 tūkst. Lt.

„Šiuo atveju patalpas gavusi organizacija atsidūrė tokioje pat situacijoje, kaip toje patarlėje – lyg šuo ant šieno kupetos“, – pastebėjo vakar patalpose apsilankęs meras Vytautas Grubliauskas. Anot jo, reikėtų peržiūrėti panaudos sutartį, kaip būtų galima padėti asociacijai „Pozityvus gyvenimas“.

„Jei nieko nedarysim, artimiausiu metu turėsime dar vieną avarinės būklės pastatą mieste“, – įsitikinęs meras.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min