TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą

Asociacijos AGATA direktorė Agnė Masalskytė: metinis muzikanto atlygis gali siekti vos kelis centus

AGATA
AGATA
Šaltinis: Žinių radijas
0
A A

Atlikėjų teises ginanti gretutinių teisių asociacija AGATA šiandien mini 15 metų įkūrimo sukaktį. Be gretutinių teisių priežiūros, asociacija užsiima kūrinių retransliavimo apmokestinimu, sprendžia teisinius, mokestinius klausimus, kurie yra aktualūs atlikėjams.

Asociacijos direktorė Agnė Masalskytė Žinių radijo laidoje „Ryto espresso“ paaiškino esminį skirtumą tarp dviejų asociacijų – AGATA ir LATGA.

„LATGA – renka mokesčius už tuos, kurie sukūrė kūrinius, o AGATA – už tuos, kurie juos atlieka“, – tikino pašnekovė. Jos teigimu, šiuo metu AGATA prižiūri per 4,2 tūkst. aktyviai veikiančių atlikėjų gretutinių teisių.

Pajamos nevienodos

Tas skaičius gali varijuoti nuo kelių centų, jeigu atlikėjas tik kartą atliko kokį nors kūrinį ir tai nėra jo pagrindinė veikla. Kitas atvejis, jei atlikėjas yra populiarus ir dažnai skamba, tai gali būti ir keliasdešimt tūkstančių susikaupę per metus, – pasakojo A.Masalskyė.

Praėjusiais metais buvo surinkta beveik 7 mln. Lt atlikėjams ir įrašų gamintojams. Daugiausia pajamų, pasak A.Masalskytė, sugeneruoja radijo ir televizijos sektorius, kuris transliuoja tiek lietuviškus, tiek užsienietiškus kūrinius.

„Transliuojama apie 50 proc. lietuviškų dainų, 50 proc. užsienietiškų“, – statistika pasidalijo AGATA direktorė.

„Turime sužinoti, kas yra dainos atlikėjas, dažniausiai muzikos įrašą atlieka keletas atlikėjų, kas yra įrašų gamintojas. Visus tuos duomenis susumavę, turime paskaičiuoti, kiek kiekvienam atlikėjui atitenka pinigėlių. Tas skaičius gali varijuoti nuo kelių centų, jeigu atlikėjas tik kartą atliko kokį nors kūrinį ir tai nėra jo pagrindinė veikla. Kitas atvejis, jei atlikėjas yra populiarus ir dažnai skamba, tai gali būti ir keliasdešimt tūkstančių susikaupę per metus“, – pasakojo pašnekovė.

Aktoriams – blogiau?

A.Masalskytė pripažino, kad aktorių teisės Lietuvoje yra mažiau ginamos, tačiau jos atstovaujama asociacija stengiasi kasmet surinkti vadinamąjį „tuščios laikmenos atlyginimą“. Tai atlygis už tai,  kai filmai yra kopijuojami į laikmenas, kompiuterius, diskus.

„Daugiau kaip 930 tūkst. litų praėjusiais metais buvo paskirstyta aktoriams. 50 proc. filmų gamintojams, o 800 šimtai aktorių gavo atlygį už tuščią laikmeną“, – teigė pašnekovė.

„Apie 1100 Lt – tiek vidutiniškai gauna vienas asmuo per metus“, –  statistinį vidurkį pateikė A.Masalskytė.

Žinių radijas
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Dakaras 2018

Parašykite atsiliepimą apie 15min