Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Ateidami į mitingą prie A.Mickevičiaus paminklo Vilniuje lietuviai parodė, kad nebenori būti vergai, sako A.Terleckas

Kiekvienais metais prie A.Mickevičiaus paminklo Vilniuje buvę disidentai renkasi paminėti 1987-ųjų mitingo.
Andriaus Ufarto/BFL nuotr. / Kiekvienais metais prie A.Mickevičiaus paminklo Vilniuje buvę disidentai renkasi paminėti 1987-ųjų mitingo.
Šaltinis: BNS
0
A A

Prieš 23 metus ateidami į mitingą prie Adomo Mickevičiaus paminklo Vilniuje lietuviai parodė, kad nebenori būti vergai, pirmadienį prisimindamas šį mitingą sakė vienas iš jo organizatorių, buvęs Lietuvos laisvės lygos lyderis Antanas Terleckas.

„Čia prieš 23 metus padarėme pradžią blogio imperijai žlugti“, – teigė A.Terleckas, prisiminęs 1987 metų rugpjūčio 23 dieną, kai Vilniuje būrys disidentų pirmą kartą paminėjo vadinamąjį 1939-ųjų Molotovo-Ribbentropo paktą ir jo slaptuosius protokolus.

A.Terleckas pasakojo, kad 1987 metais apie Lietuvos laisvės lygos rengiamą mitingą prie A.Mickevičiaus paminklo pranešė užsienio radijo stotys. Tačiau, anot jo, „sovietų valdžia buvo tokia kvaila“, kad jo rengėjus užsipuolė spaudoje. Tokiu būdu daugiau žmonių sužinojo apie planuojamą renginį.

Antanas Terleckas kritikavo dabartinę Lietuvos valdžią ir tvirtino, jog dabar priversti ją išgirsti žmones taip pat galima tik surengus mitingus.„Lietuviai nebenorėjo būti vergais, tai jie pareiškė ateidami į mitingą, – sakė buvęs disidentas. – 1987 metų rugpjūčio 23 dieną atėjo drąsiausieji. Tik gaila, kad tarp jų mažai buvo inteligentijos atstovų.“

A.Terleckas kritikavo dabartinę Lietuvos valdžią ir tvirtino, jog dabar priversti ją išgirsti žmones taip pat galima tik surengus mitingus.

Pirmadienį per minėjimą kalbėjęs kunigas Robertas Grigas sakė, jog tuomet drąsių žmonių būrys Vilniuje pasakė pasauliui, kad Lietuva ne savo noru atsidūrė Sovietų Sąjungoje.

„Šiandien manęs klausė, kodėl mes čia kasmet renkamės? Ar tai nėra tik mažareikšmis patriotų ritualas?“ – klausė kunigas ir pats atsakė, kad kasmet prie A.Mickevičiaus paminklo susirenkantys žmonės gaivina istorinę atmintį. „Tauta be atminties miršta“, – sakė jis.

Be to, pasak R.Grigo, susirinkus kalbama ne tik apie praeitį, bet ir ateitį, atskleidžiami didžiausi skauduliai. Dvasininkas pabrėžė, kad tik neabejingi žmonės gali sukurti žmogišką valstybę.

Buvęs Aukščiausiosios Tarybos-Atkuriamojo Seimo pirmininkas, europarlamentaras Vytautas Landsbergis kalbėjo, kad iki šiol Europoje vyksta kova už istorinę tiesą. Jis apgailestavo, kad net dabar kai kurios didžiosios Vakarų valstybės nenori girdėti tos tiesos.

Andriaus Ufarto/BFL nuotr./Antanas Terleckas
Andriaus Ufarto/BFL nuotr./Antanas Terleckas

„Baltijos kelias – tokia graži idėja ir atmintis iš dalies nustelbia, kad tai ne vien Baltijos šalių reikalas. Tai pasaulinis reikalas ar mažiausiai Europos reikalas“, – tvirtino V.Landsbergis.

Pasak jo, prieš 23 metus pirmą kartą buvo garsiai įvardyta, kad 1939 metų rugpjūčio 23 dieną Sovietų Sąjungos ir Vokietijos pasirašytas paktas ir slaptieji protokolai buvo „dviejų nusikaltėlių, dviejų nusikalstamų režimų nusikaltimas“.

Minėjime dalyvavęs monsinjoras Alfonsas Svarinskas piktinosi, kad Lietuvoje iki šiol valdo komunistai, priimdami „komunistinius“ sprendimus.

Pirmadienį Lietuvoje minima Juodojo kaspino diena ir 21-osios Baltijos kelio metinės.

1939-aisiais rugpjūčio 23 dieną Sovietų Sąjunga ir nacistinė Vokietija pasirašė vadinamąjį Molotovo-Ribbentropo paktą ir jo slaptuosius protokolus, kuriais neteisėtai pasidalijo Europą. Paktas panaikino ir Baltijos šalių, taip pat ir Lietuvos, nepriklausomybę.

1989 metais, minėdami pakto pasirašymo metines, už rankų susikibę Lietuvos, Latvijos ir Estijos piliečiai sudarė gyvą grandinę nuo Vilniaus iki Talino. Baltijos kelyje dalyvavo apie 2 mln. žmonių.

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min