2 už 1 kainą. Vieną prenumeratą perkate, antrą dovanojate!
Prenumeruoti
2009 01 06

Ateina Trys Karaliai (nuotraukos)

Kalėdų švenčių maratonas jau baigėsi, o šiandien Vilniaus gatvėse šurmuliuos paskutinis žiemos švenčių renginys – sostinės grindiniu žengs Trijų Karalių eisena.
Didžiulės Trijų karalių figūros ir smalsuolių minia kvies kartu palydėti Kalėdų dvasią.
Didžiulės Trijų Karalių figūros ir smalsuolių minia kvies kartu palydėti Kalėdų dvasią. / Valdo Kopūsto/„Scanpix“ nuotr.

Kaip ir kasmet, Trys Karaliai su gausia palyda apie 16 val. pajudės nuo Aušros vartų ir džiugindami praeivius žengs Didžiąja ir Pilies gatvėmis. 16.30 val. Katedros aikštėje laukia eisenos kulminacija – bus suvaidintas Trijų Karalių apsilankymas pas kūdikėlį Jėzų.

Karaliai – tie patys

Šiemet Trijų Karalių eiseną jau 10-ą kartą organizuoja Vilniaus senamiesčio teatras. Pasak teatro vadovės Laimos Trainavičienės, didžiulės karalių lėlės, kaip ir kasmet, buvo atnaujintos, o aktoriai su nekantrumu laukia eisenos ir vaidinimo. „Pasiruošimas šių metų šventei buvo labai didelis, juk tapome Europos kultūros sostine. Tikėjomės daug, bet dėl ekonominės situacijos tenka apsiriboti tuo pačiu. Buvome prisikalbinę į eiseną lenkų bendruomenę, būgnininkus, bet dėl lėšų stygiaus sumanymo įgyvendinti nepavyko“, – neslėpė apmaudo L.Trainavičienė. Kad ir kaip būtų, per generalinę repeticiją aktorių nuotaika buvo pakili, o mums kalbantis su teatro vadove krykštavo jau paaugę mažuosius avinukus vaidinantys vaikai. „Kiekvienus metus reikia tvarkyti dekoracijas, atnaujinti kostiumus. Juos perdažėme, sutvarkėme dekoracijas, buvo daug darbo, bet dabar liko tik generalinė repeticija, o tada – sulaukti renginio“, – linksmai kalbėjo Senamiesčio teatro vadovė.

Linksmybių netrūks

Po renginio Katedros aikštėje Trys Karaliai su visa minia pajudės į Vilniaus mokytojų namų kiemelį, kur 17.30 val. prasidės šventė visai šeimai „Lik sveika, Kalėdų eglute“. Renginio organizatoriai žada įvairiausių pramogų. Kitaip nei ankstesniais metais, renginio programa skirta ne vien mažiesiems – sniegą tirpdys ugnies artistai „Altaja“, parodysiantys įspūdingą specialiai šiai šventei paruoštą programą.

Žinoma, vienas svarbiausių šventės akcentų – Trijų Karalių apsilankymas, tačiau čia išvysime ir iš sostinės miškų atklydusį kiškį, kuris susirinkusius vaišins gardžia kakava. Vaikams veiklos taip pat netrūks – jie galės sukurti laiko mechanizmą, skaičiuoti žvaigždes žemėje. Su vaikais dainuos ir dūks trupės „Teatriukas“ aktoriai bei muzikos studijos „Mikrofonas“ dainininkai. Šventę vainikuos fejerverkai, o skambant tradicinei renginio dainai į dangų pakils spalvinga balionų eglutė.

Sostinės gyventojai raginami neišmesti nupuoštų šventinių eglučių ir 17.30 val. atnešti jas į Mokytojų namų kiemelį, iš kur jos iškilmingai bus palydėtos atgal į mišką.

Trys Karaliai

Katalikų bažnyčios liturgijoje sausio 6-oji skirta prisiminti Naujajame Testamente aprašytam įvykiui – iš Rytų į Jeruzalę stebuklingai žvaigždei nušvietus kelią atkeliavo trys išminčiai aplankyti gimusio kūdikėlio – žydų karaliaus. Radę jį su motina Marija, pagarbino ir atidavė atneštas dovanas – aukso, smilkalų ir miros.

Žmonių sąmonėje Evangelijos išminčiai Kasparas, Melchioras ir Baltazaras virto karaliais. Tiek Bažnyčios, tiek liaudiškuose vaizduose jie įamžinti su karūnomis ir kūdikiui skirtomis dovanomis rankose. Štai iš čia ir išlikusi tradicija sausio 6-ąją bažnyčioje pašventinta kreida ant namų durų užrašyti pirmąsias jų vardų raides – K+M+B. Senovės lietuviai tikėdavo, kad šis užrašas apsaugos namus nuo velnio ir perkūno.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Dantų implantacija: ar verta investuoti į savo šypseną?
Reklama
„FreeBuds Pro 3“ – geriausios belaidės ausinės „Huawei“ istorijoje
Reklama
Tūkstančiai valandų, skirtų mokymuisi: IKEA dalinasi, kiek kainuoja darbuotojų augimas
Reklama
Keliautojas ekstremalas Karolis Mieliauskas: ekspedicijose kas nors iš komandos narių visuomet peršąla ar kokia infekcija užsikrečia, o aš vis „išsisuku“
Parašykite atsiliepimą apie 15min