Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Ateities karjeros perspektyvos skatina studentus studijuoti užsienyje

Studentai
Š.Mažeikos/BFL nuotr. / Studentai
Šaltinis: 15min
0
A A

2009 m. rudenį Dream Foundation atliko apklausą tarptautiniu mastu apie studijas užsienyje. Buvo apklausti studentai, kurie susidomėję studijomis užsienyje arba kurie šiuo metu studijuoja kitoje šalyje. Apklausos tikslas buvo sužinoti, kodėl žmonės vyksta studijuoti į užsienį, kas daro įtaką jų sprendimui ir ar jie patenkinti šiuo pasirinkimu.

Iš viso apklausoje dalyvavo 260 žmonių iš Estijos, Latvijos, Lietuvos, Bulgarijos ir Rumunijos. 1/3 iš respondentų buvo vaikinai, 2/3 – merginos ir beveik 50 % šiuo metu studijuoja Jungtinėje Karalystėje ir Danijoje. 73 % iš respondentų studijavo bakalauro pirmame arba antrame kurse. Beveik 80 % respondentų mokėsi valstybės apmokamoje vietoje (69 %) arba už studijas mokėjo mažiau negu 2000 eurų per metus (10 %).

45 % iš užpildžiusių anketą buvo visiškai patenkinti savo dienotvarke, o 43 % - iš dalies patenkinti. Pvz., studentai teigė, kad jie patenkinti studijų metu atliekama praktika, jiems patinka mokymo technika, kuri skiriasi nuo gimtoje šalyje naudojamų technikų. Jie mano, kad klasėje sukurta atmosfera yra puiki ir kad pateikiama daug įdomių naujoviškų projektų, kuriuose jie gali dirbti. Nepatenkinti dienotvarke studentai sako, kad paskaitose per daug teorijos, teigiama pranešime spaudai.

93 % teigia, kad dienotvarkė, dėstytojai ir studijų kokybė, kurią teikia jų universitetas, atitinka jų turėtus lūkesčius. 45 % mano, kad universitetas pilnai atitinka lūkesčius, 48 % sako, kad iš dalies atitinka. Pvz., studentai teigia, kad visi dėstytojai turi dėstomo dalyko praktinės patirties.

Keturi dažniausi atsakymai į klausimą, kokie yra pagrindiniai veiksniai renkantis ką studijuoti, buvo šie: ateities karjeros perspektyvos, įdomi specialybė, saviraiška, tarptautinė patirtis. Taigi viena svarbiausių priežasčių, kodėl studentai išvyksta studijuoti į užsienį – ateities karjera.

Svarbiausi su studijomis užsienyje susiję veiksniai – tai tarptautinė patirtis, aukšta studijų kokybė ir užsienio kalba, kuri vartojama kasdieną.

Prieš studijas užsienyje labiausiai buvo jaudinamasi dėl išlaidų, darbo paieškų ir, kaip pavyks įsilieti į naują aplinką.

Nepaisant to, 92 % respondentų atsakė, kad planuoja tęsti studijas užsienyje arba keliaus studijuoti į kitą šalį per artimiausius 2-3 metus. Dažniausiai minimos studijų vietos yra JK, Danija ir JAV, o įdomiausios specialybės yra susijusios su ekonomika, menu/dizainu ir socialiniais mokslais.

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min