Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Ateityje Seimo kontrolieriai tikrins, ar tinkamai elgiamasi su kaliniais

Šaltinis: 15min
0
A A

Seimo Užsienio reikalų komitetas bendru sutarimu pritarė Įstatymo Dėl Konvencijos prieš kankinimą ir kitokį žiaurų, nežmonišką ar žeminantį elgesį ar baudimą fakultatyvaus protokolo ratifikavimo projektui. Pagal jį sukuriama asmenų, kuriems yra atimta laisvė, laikymo vietų nepriklausomos stebėsenos sistema, įsteigiamas Prevencijos pakomitetis prieš kankinimą ir kitokį žiaurų, nežmonišką ar žeminantį elgesį ar baudimą.

Ratifikavus Konvenciją Lietuvoje kankinimų prevenciją laisvės atėmimo vietose vykdys Seimo kontrolieriai.

Komitetas pritarė įstatymo projektui, kuriuo ratifikuojama Konvencija dėl savitarpio administracinės pagalbos mokesčių srityje ir ją iš dalies keičiantis Protokolas.

Konvencija suteiks galimybę ją pasirašiusioms valstybėms bendradarbiauti įvairiose su mokesčių surinkimu susijusiose srityse, tokiose kaip pagalba apskaičiuojant ir surenkant mokesčius, kova su mokestiniu sukčiavimu.

Komitetas trečią kartą svarstė įstatymo dėl 1992 m. Helsinkio konvencijos dėl Baltijos jūros baseino jūrinės aplinkos apsaugos III priedo „Taršos iš sausumos taršos šaltinių prevencijai taikomi kriterijai ir priemonės“ II dalies „Taršos iš žemės ūkio šaltinių prevencija“ pakeitimų ratifikavimo projektą, kurį Seimas 2013 m. balandžio mėnesį buvo grąžinęs Užsienio reikalų komitetui tobulinti, ir jam pritarė.

Šie Konvencijos pakeitimai yra susiję su taršos iš žemės ūkio šaltinių prevencija: nustato laikomų gyvūnų tankį, reikalavimus mėšlo saugykloms, organinių trąšų panaudojimui, augalų apsaugos priemonėms, aplinkosaugos leidimams ir aplinkos stebėsenai.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min