Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Atestatą suklastojęs Darius Mažintas išsaugojo Socialdemokratų partijos bilietą

Darius Mažintas
BFL nuotr. / Darius Mažintas
Šaltinis: 15min
0
A A

Suklastotą vidurinės mokyklos baigimo atestatą pateikęs buvęs kultūros viceministras Darius Mažintas dėl senaties išvengė ne tik kalėjimo, bet ir partinės bausmės. Nepaisant to, kad prokurorų teigimu, D.Mažintas 2001 m. pateikdamas netikrą dokumentą, ko gero, buvo padaręs nesunkų tyčinį nusikaltimą, socialdemokratai iš savo gretų D.Mažinto mesti neketina.

Kaip 15min.lt sakė partijos Vilniaus skyriaus pirmininkas Juras Požela, narystė partijoje būtų stabdoma tik tokiu atveju, jei D.Mažintui grėstų baudžiamoji atsakomybė.

„Aš su juo nuoširdžiai iki šiol nesu pakalbėjęs. Kažkokių jam pritaikyti sankcijų neišeina, nes net bylos nėra iškelta. Dabar čia irgi, matyt, dėl viešojo intereso gynimo baudžiamosios atsakomybės nebus, o pagal mūsų partijos statutą, jei nėra bylos, nieko negalime ir padaryti“, – pripažino J.Požela.

Labiausiai J.Požela pripažino apgailestaujantis dėl to, kad D.Mažintas iki šiol nerado laiko partijai nuoširdžiai paaiškinti visų detalių.

Gali netekti tik aukštojo mokslo diplomo

Vilniaus apygardos prokuratūra antradienį konstatavo, kad D.Mažinto pateiktas vidurinės  mokyklos baigimo atestatas yra suklastotas. Tačiau jam už tai jokios nuobaudos negresia.

Nuo ikiteisminio D.Mažintą išgelbėjo tik tai, kad nuo nusikaltimo padarymo praėjo nemažai laiko ir 2006 m. nusikaltimui suėjo senatis. Todėl dėl jo veiklos prokurorai ikiteisminio tyrimo dabar nepradėjo. Jie nesiaiškino ir to, ar D.Mažintas atestatą nusipiešė pats, ar iš ko nors pirko. 

Jei dėl diplomo panaikinimo bus kreiptasi į teismą, D.Mažintas gali netekti per dešimt metų mokslų Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje pasiekto meno licenciato laipsnio.

Artimiausiu metu prokuratūra turės apsispręsti tik dėl to, ar kreiptis į teismą prašant panaikinti D.Mažinto neteisėtai įgytą aukštojo mokslo diplomą Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje. 

Ar aukštojo mokslo diplomą D.Mažintas įgijo teisėtai aiškinasi ir Akademinės etikos ir procedūrų kontrolieriaus tarnyba.

Jei dėl diplomo panaikinimo bus kreiptasi į teismą, D.Mažintas gali netekti per dešimt metų mokslų Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje pasiekto meno licenciato laipsnio.

Tuo tarpu, jei yla dėl suklastoto vidurinės mokyklos baigimo atestato būtų išlindusi iki 2006 m., D.Mažintui būtų grėsę treji metai nelaisvės.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min