Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Atestuojami teritorijų planavimo vadovai profesinių žinių egzamino nelaikys

IMG_9890
Teritorijų planavimas
Šaltinis: 15min
0
A A

Aplinkos ministerija pakeitė Teritorijų planavimo vadovų atestavimo, atestatų išdavimo, galiojimo sustabdymo, galiojimo sustabdymo panaikinimo ir galiojimo panaikinimo tvarką. Esminis pokytis teritorijų planavimo atestavimo procese – profesinių žinių egzamino atsisakymas.

Profesinių žinių netikrins

Teritorijų planavimo vadovų atestavimo tvarka pasikeitė 2014 m. liepos 31 d. Pagrindinis pasikeitimas – atestuojami teritorijų planavimo vadovai neurės laikyti profesinių žinių egzamino. Būsimasis teritorijų planavimo vadovas SPSC turės pateikti atestavimo dokumentus ir laikyti teisinių žinių egzaminą. Jį organizuoja SPSC, o atestuojamojo profesinį pasirengimą vadovauti teritorijų planavimo dokumentų rengimui vertins Teritorijų planavimo vadovų atestavimo komisija.

SPSC duomenimis, nuo 2012 iki 2014 m., pagal anksčiau galiojusią atestavimo tvarką, buvo atestuoti 263 teritorijų planavimo specialistai. Nuo 2014 vasario pasikeitus teritorijų planavimo vadovų atestavimo tvarkai, į SPSC kreipėsi 13 pareiškėjų. Iš jų atestatą gavo tik vienas, 4-iems nutarta jo nesuteikti, o 8 turi pabaigti atestavimo procedūras (išlaikyti teisinių žinių egzaminą). Taip pat maždaug 168 statybos inžinieriams yra išduoti terminuoti Aplinkos ministerijos kvalifikacijos atestatai, kurių galiojimas baigsis iki 2016 gruodžio pabaigoje.

Svarbiausia – praktika

Siekiama padaryti tokią tvarką, kad žmonių, kurie turi teritorijų planavimo vadovo atestatą tik kaip popieriuką, būtų kuo mažiau, o daugiau tokių – kurie iš tiesų dirbtų, – teigė viceministrė.

Aplinkos viceministrė Daiva Matonienė, paklausta, kodėl buvo imtasi teritorijų planavimo vadovų atestavimo tvarkos pakeitimų, teigė, kad tai natūralu – nuolat stengiamasi siekti kuo geresnės kokybės: „Nusiskundimų dėl senosios tvarkos ar didelių jos trūkumų nebuvo. Tiesiog nuolat stengiamės tobulinti sistemą. Siekiama padaryti tokią tvarką, kad žmonių, kurie turi teritorijų planavimo vadovo atestatą tik kaip popieriuką, būtų kuo mažiau, o daugiau tokių – kurie iš tiesų dirbtų.“

D.Matonienė teigė, kad teritorijų planavimo vadovams teisinės žinios yra labai svarbu, todėl būtent šį egzaminą jie ir toliau laikys. Anot viceministrės, reikėtų kuo didesnį dėmesį skirti praktikai, nes ji, kaip sakoma, ir yra didžiausias mokytojas.

Aplinkos viceministrė tikino, nemananti, kad šiuo metu galiojanti atestavimo tvarka yra per sudėtinga. „Ateityje matysime skaičius, statistiką, girdėsime atsiliepimus, jei paaiškės, kad per sunku – keisime. Vis dėlto nemanau, kad taip yra. Dažnai žmonės skeptiškai reaguoja į naujoves, tačiau vėliau viskas susitvarko. Panašiai buvo su naujuoju Teritorijų planavimo įstatymu, kelis mėnesius girdėjome visokių nuomonių, atsiliepimų, bet vėliau „įsivažiavo“ ir štai – viskas gerai“, – kalbėjo D.Matonienė. Be to, ji pridūrė neabejojanti, kad gabiems ir protingiems atestuojamiesiems naujoji atestavimo tvarka yra įveikiama be labai didelio vargo.

Aplinkos ministerija primena, kad teritorijų planavimo tikslas – užtikrinti darnią teritorijų plėtrą ir racionalią urbanizaciją. Pagal numatytus reikalavimus vykdomas teritorijų planavimas padeda išsaugoti aplinkos darną, urbanistinę kokybę, vertingą kraštovaizdį, biologinę įvairovę, gamtos ir kultūros paveldo vertybes.

Parengta bendradarbiaujant su LR Aplinkos ministerija

AM-logo-bendras
 
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min