15min be reklamos
2021 08 11, 15:14

Atgimimui ruošiasi dar viena Kauno erdvė – prasidėjo Studentų skvero rekonstrukcija

Prestižinių apdovanojimų sulaukusios Vienybės aikštės pašonėje įsikūrusiame Studentų skvere užvirė darbai. Prasidėjusi rekonstrukcija akademinio jaunimo pamėgtą aikštę transformuos į šiuolaikišką ir modernią erdvę. Sovietmetį menantį senąjį grindinį pakeis naujos granito plokštės ir šviesus betonas. Įgyvendinant projektą bus įrengtos žaliosios zonos, jaukios terasos ir specialus apšvietimas.
Rekonstruojamame Studentų skvere užvirė darbai
Rekonstruojamame Studentų skvere užvirė darbai / Kauno miesto savivaldybės nuotr.

„Teigiamų pokyčių ir tarptautinio įvertinimo sulaukusi Vienybės aikštė atgimė tiesiogine to žodžio prasme – ji tapo tikru traukos centru, kurioje kauniečiai ir miesto svečiai renkasi ne tik aktyvų, bet ir ramų poilsį. Visai čia pat baigiama tvarkyti S.Daukanto gatvė, todėl Studentų skveras taps paskutine atgimstančios Naujamiesčio erdvės dėlionės dalimi“, – Kauno miesto savivaldybės išplatintame pranešime spaudai teigė Kauno meras Visvaldas Matijošaitis.

Studentų skvero rekonstrukcija prasidėjo nuo nusidėvėjusio grindinio pašalinimo. Po to seks požeminių komunikacijų – vandentiekio, nuotekų ir lietaus surinkimo tinklų, atnaujinimas. Dalį darbų atliks bendrovė „Kauno vandenys“.

„Nors rekonstrukcijai numatytas 12 mėnesių terminas, planuojame darbus užbaigti kur kas greičiau. Jau kitąmet miestas taps Europos kultūros sostine, todėl iki kito vasaros sezono turime išsikėlę tikslą atnaujinti kaip įmanoma daugiau miesto erdvių“, – teigė Kauno savivaldybės administracijos direktorius Vilius Šiliauskas.

Kauno miesto savivaldybės nuotr./Rekonstruojamame Studentų skvere užvirė darbai
Kauno miesto savivaldybės nuotr./Rekonstruojamame Studentų skvere užvirė darbai

Studentų pamėgtą 5 tūkst. kv. metrų ploto skverą atnaujins rangos darbų konkursą laimėjusi bendrovė „Kauno tiltai“.

Viso projekto vertė siekia kiek daugiau nei 1,7 mln. eurų.

Papildys Vienybės aikštę

Studentų skvero projektinius pasiūlymus rengė „Giedraitis & architektai“ biuras.

Pasak jo vadovo Rimanto Giedraičio, erdvės atnaujinimui bus naudojamos tos pačios apdailos medžiagos kaip ir Vienybės aikštėje – granito plokštės bei šviesus betonas.

„Paprastai tariant, Studentų skveras po rekonstrukcijos stilistiškai suvienodės su šiaurine Vienybės aikštės dalimi, nes ir istoriškai, ir faktiškai tai yra viena bendra aikštė, kurią skiria K.Donelaičio gatvė.

Bus išsaugoti visi šioje teritorijoje esantys medžiai, taip pat numatytos vietos gausesniems studentų sambūriams – tiek ant mobilių lauko baldų, tiek ant ilgų suolelių“, – anksčiau aiškino projekto autorius, architektas R.Giedraitis.

Kauno miesto savivaldybės nuotr./Studentų skvero rekonstrukcija
Kauno miesto savivaldybės nuotr./Studentų skvero rekonstrukcija

Projekte numatytos žaliosios zonos su augalų apšvietimu ir jaukios terasos su suoliukas tarp jų. Planuojama įrengti kokybišką apšvietimą, numatyti kelias vietas skulptūroms.

Sulaukė pripažinimo

Anksčiau už Studentų skverą pokyčių sulaukusi Vienybės aikštė jau spėjo pelnyti tarptautinį „iF Design“ apdovanojimą architektūros kategorijoje. Tai buvo istorinis pripažinimas, kadangi toks įvertinimas pirmas ne tik Lietuvoje, bet ir Baltijos šalyse.

Daugiausiai balų sulaukta už visuomeninę objekto paskirtį – po atnaujinimo aikštė aktyviai telkia gyventojus ir verslo atstovus.

Greta šių objektų baigiama tvarkyti S.Daukanto gatvė. Atkarpą nuo K.Donelaičio g. iki pėsčiųjų tilto į Nemuno salą jau puošia granito grindinys, atnaujintas apšvietimas, dviračių stovai, šiukšliadėžės ir suoliukai.

Likusius darbus planuojama užbaigti iki rudens.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min