Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Atgis pamirštoji Kuršių nerija

Antradienį I.Simonaitytės bibliotekoje pristatoma nauja knyga apie Kuršių neriją.
Antradienį I.Simonaitytės bibliotekoje pristatoma nauja knyga apie Kuršių neriją.
Šaltinis: 15min
0
A A

Antradienio vakarą I.Simonaitytės bibliotekos Konferencijų salėje pristatoma Roko Flick knyga „Šiaurės Sachara“, pasakojanti apie pamirštąją Kuršių neriją.

Rokas Flick – ekonomistas, habilituotas socialinių mokslų daktaras, profesorius, išleidęs tris knygas: „Mitingų metas, sudrebinęs Lietuvą“ (2005), „Atrastoji žemė“ (2008) ir „Ištiesk pagalbos ranką man“ (2008).

„Šiaurės Sachara“ – romanas apie XIX a. pabaigos–XX a. pirmosios pusės Rytų Prūsijos ir Klaipėdos krašto šviesuomenės gyvenimą. Pagrindinis veikėjas Martynas Lukeitas, lietuvaitės Urtės ir prancūzų belaisvio karininko Mišelio Benua sūnus, – talentingas dailininkas impresionistas.

Tuo laiku Nida, kurioje vyksta didžioji dalis romano veiksmo, buvo tapusi intelektualų ir menininkų susibūrimo vieta. Rašytojas pasakoja apie garsųjį Nidos „tapytojų rojų“, klestėjusį iki pat 1945 metų sovietų okupacijos. Čia, nuošaliau nuo didžiojo pasaulio, verda gyvenimas – mezgamos pažintys, gimsta meilė, netyla kūrybiniai ginčai. Bet veiksmo erdvė neapsiriboja pajūrio kraštu – nusikeliama ir į Europą, į Paryžių. O per vienišiaus menininko Martyno Lukeito gyvenimą parodomi ir tuo laiku pasaulį sukrėtę įvykiai.

„Daugelis knygos epizodų skamba autentiškai, tarsi autorius būtų dalyvavęs Hitlerio sutikime Klaipėdoje, regėjęs badaujančių prancūzų belaisvių stovyklą Nidoje, rusų lėktuvų bombarduojamus karo bėglius ant Kuršmarių ledo“, – apie knygą teigė vertėjas Eugenijus Ignatavičius.

Knygos pristatymas – antradienį, 17 val.

 

 

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min