Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Atleidimai sostinės savivaldybėje – po mėnesio (atnaujinta 12.54 val.)

Vilniaus savivaldybė
Redo Vilimo/BFL nuotr. / Vilniaus savivaldybė
Šaltinis: 15min
0
A A

Sostinės savivaldybės darbuotojams neramios dienos – miesto valdžia oficialiai paskelbė apie restruktūrizacijos planus, ketinama atleisti 200–300 žmonių. Atleidžiamųjų sąraše ir ankstesnės valdžios paskirtų departamentų vadovų.

Konkrečių veiksmų savivaldybės dangoraižyje ketinama imtis po mėnesio, o naujos struktūros administracija turėtų įsivažiuoti po 3–4 mėnesių. „Vyksta bendradarbiavimas su žmonėmis, žiūrime, kaip darbą padaryti efektyvesnį. Dabar darbuotojų funkcijos sumaišytos. Kai žmogus atsakingas už viską, galų gale tampa atsakingas už nieką“, – konstatavo  meras Vilius Navickas. Atleidžiamus darbuotojus ketinama perkelti į seniūnijas, išskirstyti į savivaldybės įmones.

„Savivaldybė neturi tikslo atleisti darbuotojus, bus kuriamos socialinės darbo vietos, stengiamasi, kad nesidubliuotų darbuotojų funkcijos, kaip yra dabar“, – aiškino mero patarėjas Darius Indriūnas. Damoklo kardas pakibs ir virš kai kurių miesto departamentų vadovų, dabartinė valdžia yra nepatenkinta jų darbu, savivaldybėje jau kurį laiką vyksta tarnybiniai patikrinimai.

„Galvų kapojimo nebus, tačiau yra žmonių, departamentų vadovų, kurių darbu nesame patenkinti. Vienas iš tokių – Kultūros ir ugdymo departamentas“, – išdavė V.Navickas.  Nepatvirtintais duomenimis, svarstoma atleisti ir Miesto plėtros departamento vadovą, neseniai gavusį tarnybinę nuobaudą.

Naujienų portalo 15min.lt žiniomis, atlikus restruktūrizaciją ketinama sutaupyti apie 10–11 mln. Lt, dalis šių pinigų, apie 8–9 mln. Lt.  būtų skirta darbuotojų išeitinėms kompensacijoms.

Miesto tarybos opozicijos atstovai restruktūrizaciją vertina skeptiškai, esą ji šiuo metu yra visiškai netikslinga.  „Po kelių mėnesių miestui bus perduotos apskričių funkcijos ir vėl reikės keisti struktūrą, klausimas, ar dabar verta ką nors keisti“, – teigė Lenkų rinkimų akcijos atstovas Jeroslavas Kaminskis.

Papildyta 12.54 val. Savivaldybės darbuotojų profesinė sąjunga ketina darbuotojus ginti visomis įmanomomis priemonėmis ir administracijos funkcijų optimizavimą vadina susidorojimu su darbuotojais.  „Nematau nė vienos objektyvios priežasties, kodėl reikėtų mažinti etatus ir dar tokiais mastais“, – sakė Savivaldybės darbuotojų profesinės sąjungos pirmininkas Darius Šaluga.

Anot jo, 2007-aisiais ES auditoriai pusę metų tyrė savivaldybės valdymo struktūrą ir suteikė ISO sertifikatą – vienintelį rytų Europoje. „Dabar per keletą savaičių buvo esą ištirtas 1000 darbuotojų darbas ir nustatytas skaičius, kiek reikia atleisti. Nėra jokios logikos. Be to, kalbame ne apie medinius kareivėlius, o gyvus žmones su šeimomis ir įsipareigojimais“, – kalbėjo D.Šaluga.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Temos: 1 Savivaldybė
Parašykite atsiliepimą apie 15min