Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Atleidimams Vilniaus savivaldybėje – žalia šviesa

Vilniaus savivaldybė
Redo Vilimo/BFL nuotr. / Vilniaus savivaldybė
Šaltinis: 15min
0
A A

Sostinės dangoraižyje iki rudens atsilaisvins apie 300 kėdžių. Miesto taryba patvirtino reorganizacijos planą, pagal kurį iš 960 darbuotojų po savivaldybės administracijos reformos valdžios dangoraižyje liks 660 tarnautojų ir 50 „rezervininkų“, kurie panaikinus apskritis perims jų funkcijas.

Reorganizacija esą bus naudinga efektyvinant ir skaidrinant savivaldybės veiklą. Daliai atleistų darbuotojų bus siūloma užimti vietas miesto įmonėse.  „Po reorganizacijos dar šiemet pavyks sutaupyti 3 mln. Lt, kitąmet ši suma sieks apie 20 mln. Lt“, – sakė savivaldybės Saulėlydžio komisijos pirmininkas Vidas Urbonavičius.

Apkaltino skubėjimu

Svarstant klausimą tarp politikų kilo karštų debatų, įsikišo ir Vyriausybės atstovo tarnybos atstovai, jie pabrėžė, kad reorganizacijos dokumentas buvo įregistruotas netinkamai, o numatytas reformos įgyvendinimo terminas – spalio 1 d. – yra per greitas ir bus sunku užtikrinti dirbančių asmenų teises.  Pateikta pastabų ir dėl to, kad Saulėlydžio komisija per mažai konsultavosi su darbuotojų profesine sąjunga.

Pastaroji sugebėjo prispausti miesto valdžią ir prieš pat tarybos posėdį pasirašyti susitarimą, kuriuo numatoma apie 100 savivaldybės darbuotojų privaloma tvarka pasiūlyti vietas miesto įmonėse.

„Pavyko išsiderėti bent tiek, kad įmonėse tikrai atsiras vietos apie 100 žmonių, mums bandė įpiršti formuluotę „iki 100“, kas jokių garantijų neužtikrintų. Tai veiksmai po reorganizacijos, nors mes jai nepritariame“, – naujienų portalui 15min.lt sakė profesinės sąjungos pirmininkas Darius Šaluga.

„Desperatiški veiksmai“

Reorganizacijos trūkumų mato ir dalis valdančiųjų partijų atstovų, tačiau dėl koalicinių susitarimų privalėjo balsuoti už projektą.

„Pirmiausia buvo užsibrėžta nurėžti „n“ etatų, o paskui pagal šį skaičių dėlioti funkcijas. Todėl skaičiai 600 ar 710, ar dar koks kitas skamba ganėtinai lengvabūdiškai“, – sakė socialdemokratas Audrius Rudys.

Prieš tarybai balsuojant dėl reorganizacijos opozicija griebėsi paskutinio šiaudo – pareikalavo pusės valandos pertraukos.  „Desperaciniai veiksmai. Visi, kas nori pertraukos, gali išeiti ir nedalyvauti. Man gėda žiūrėti į šituos kolegas“, – karčiai sakė meras Vilius Navickas. 

Po pertraukos susirinkę tarybos nariai patvirtino reorganizacijos planą 28 balsais, pasisakiusiųjų „prieš“ nebuvo – opozicija nebalsavo. Opozicijos atstovai patikino sprendimą tuoj pat skųsiantys teismui.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min