TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Atleidimas iš TV3 – dėl žurnalistų teisių gynimo? (atnaujinta 20.19 val.)

Jolanta Butkevičienė
„Scanpix"/Tomo Juodaičio nuotr. / Jolanta Butkevičienė
Šaltinis: 15min
0
A A

Iš darbo atleista TV3 Žinių tarnybos vadovė Jolanta Butkevičienė teigia, kad bausmės ji sulaukė už tai, kad pasirašė laišką dėl žurnalistų darbo ribojimo Seime. Tuo tarpu TV3 vadovybė tvirtina, kad taip įvyko, nes J.Butkevičienė savavališkai viršijo savo įgaliojimus.

Antradienį TV3 žinių tarnybos vadovė neteko darbo. „Formali priežastis yra laiškas Prezidentui ir Seimui“,  – apie atleidimą, kurio priežastimi formaliai buvo įvardintas darbo drausmės pažeidimas, kalbėjo J.Butkevičienė. Ji kartu su kitų žiniasklaidos priemonių atstovais pasirašė laišką Prezidentui ir Seimui dėl žurnalistų darbo ribojimo.  Anot jos, nors tai yra jos atleidimo  priežastis, iš karto po laiško pasirašymo priekaištavimų ji nesulaukė. „Priekaištų dėl tokio poelgio sulaukiau tik dabar, kartu su atleidimu iš darbo“, – kalbėjo J. Butkevičienė.

„Savavališkai viršijo įgaliojimus“

Antradienį vakare pranešimą spaudai apie atleidimą išplatino ir TV3 televizija. Kompanijos vadovams nėra priimtina situacija, kai darbuotojas, užimantis tokią svarbią poziciją, savavališkai viršija jam suteiktus įgaliojimus. Norėtume pabrėžti, kad TV3 vadovybė bandė su J.Butkevičiene geranoriškai ieškoti dialogo ir, labai gaila, kad šiuo atveju abiejų šalių požiūris į susidariusią situaciją išsiskyrė. Mes esame dėkingi už J.Butkevičienės ilgametį darbą ir nuopelnus. Šios dienos sprendimas nėra susijęs su draudimu kovoti už žurnalistų teises. Kaip tik, mes siekiame ir jau daug metų esame vertinami už objektyvias ir patikimas žinias“, – TV3 Žinių vadovės atleidimą komentavo MTG Baltijos šalių vadovas Kaspars Ozolins.

Taip pat pranešime pabrėžiama, kad kilęs nesusipratimas dėl žurnalisto Aleksandro Zubriakovo akreditacijos nutraukimo neturi nieko bendra su kompanijos sprendimu. Nuo antradienio laikinai TV3 Žinių vadovo pareigas eis Darius Ratautas.

Radzevičius:  „Esu šokiruotas“

Lietuvos žurnalistų sąjungos (LŽS) pirmininkas Dainius Radzevičius sakė esąs šokiruotas  informacijos apie atleidimą. „Jei šitie motyvai išties yra tikri, tada toks televizijos vadovų poelgis yra beprecedentis tiek Lietuvoje, tiek ir kitose šalyse, kad ir Skandinavijoje, iš kurios TV3 yra valdoma. Tai visiškai pakirs pasitikėjimą šia televizija, nes reiškia, kad atleista už sąžiningai atliekamą darbą“, – kalbėjo D. Radzevičius. Anot jo, Lietuvos žurnalistų sąjunga yra pasiruošusi ginti J. Butkevičienės interesus, jei tik ji panorės. „Ji būtų buvusi bloga vadovė, jei būtų nepasirašiusi kreipimosi, kuriuo skatinama panaikinti darbo ribojimus žurnalistams“, – kalbėjo LŽS atstovas.

„Tikiuosi, kad šis atleidimas niekaip nėra susijęs su buvusiu Seimo pirmininko darbu šioje televizijoje, kad jokios įtakos neturėjo čia jo anksčiau vestos laidos. Matau tik dvi priežastis šio atleidimo: arba visiškas išprotėjimas, arba kažkokių interesų, aukštesnių nei tuos, kuriuos turi atstovauti tikras žurnalistas, tenkinimas“, – teigė D. Radzevičius.

TV3 televizijoje, prieš tapdamas Seimo pirmininku, Arūnas Valinskas prodiusavo muzikinį realybės šou „Žvaigždžių vartai“. J. Butkevičienė šioje televizijoje dirbo nuo 1995 metų.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min