Dabar populiaru
Publikuota: 2012 vasario 22d. 18:59

Atleistas FNTT vadovas Vitalijus Gailius: anksčiau prezidentė ragino dirbti nebijant jokių politinių grupuočių

Vitalijus Gailius
15min.lt/Juliaus Kalinsko nuotr. / Vitalijus Gailius

Populiariausias šių dienų įvairių televizijos laidų pašnekovas, iš pareigų atleistas Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnybos (FNTT) vadovas Vitalijus Gailius tvirtina vis dar nežinąs už ką jam buvo atimta teisė dirbti su slapta informacija. Netekęs šios teisės jis nebegalėjo užimti FNTT vadovo pareigų ir iš karto buvo atleistas.

Edmundo Jakilaičio vedamoje „Lietuvos ryto“ televizijos laidoje „Lietuva tiesiogiai“ V.Gailius dar kartą pabrėžė, kad teisingumą Lietuvoje vykdo teismai, o ne politikai, tad jis rengia skundą teismui ne tik dėl savo atleidimo iš pareigų, bet ir dėl teisės dirbti su slapta informacija atėmimo.

Į klausimą, ar žino, už ką vis dėlto buvo atleistas, V.Gailius atsakė: „Aš parašiau prašymą vidaus reikalų ministrui Raimundui Palaičiui, kad būtų galima susipažinti su priežastimis, dėl kurių man buvo atimta teisė dirbti su slapta informacija“. Buvęs FNTT vadovas taip pat pridūrė jokio atsakymo iš ministro iki šiol negavęs ir pabrėžė, kad anksčiau iš ministro jis nebuvo sulaukęs ir jokių priekaištų dėl savo asmeninės tarnybos.

Negalėjo atleisti pavaduotojo

Pasak V.Gailiaus, net ir spaudžiamas ministro, jis negalėjęs atleisti savo pavaduotojo Vytauto Giržado: „Neturėdamas jokių objektyvių priežasčių, aš neturėjau teisės rašyti ministrui teikimą atleisti V.Giržadą“.

Buvęs FNTT vadovas sakė V.Giržadą pažįstąs kaip puikų teisėsaugos profesionalą, „kurio dėka buvo atskleista ne viena rezonansinė byla“. Tarp tyrimų, kuriuos atliko V.Giržadas, buvęs jo viršininkas paminėjo Medininkų žudynių bylą. Pasak V.Gailiaus, jo pavaduotojas taip pat svariai prisidėjo prie nusikalstamu būdu įgyto turto perėmimo iš nusikaltėlių metodologijos kūrimo.

„Kodėl mes buvome atleisti, reikėtų paklausti tų pareigūnų, kurių iniciatyva buvome atleisti“, – sakė buvęs FNTT vadovas.

Manau, kad buvo padaryta daug klaidų, o klaidas reikia ištaisyti, – sakė Vitalijus Gailius.

„Aš manau, kad valstybė per daug į mane investavo, kad būtų galima per vieną dieną atleisti dėl mano pasipriešinimo atleisti pavaduotoją, – pareiškė V.Gailius ir pakartojo, kad dabar jo likimas bus sprendžiamas teisme. – Manau, kad buvo padaryta daug klaidų, o klaidas reikia ištaisyti.“

V.Gailius pripažino, kad buvo sulaukęs ir prezidentės raginimo atleisti V.Giržadą, neva visa istorija tuo galėjusi ir pasibaigti, jeigu FNTT vadovas būtų įsiklausęs į raginimą. „Tačiau aš neturėjau ir šiandien neturiu jokių duomenų apie tariamai padarytus jo nusižengimus ar nusikaltimus“, – dar kartą pakartojo V.Gailius.

„Man niekas nedrįso daryti spaudimo“

Paklaustas, ar jo ir V.Giržado atleidimas nėra susijęs su tuo, kad FNTT galėjusi pradėti tirti asmenų, susijusių su kuriomis nors politinėmis grupuotėmis, finansinius nusikaltimus, buvęs FNTT vadovas tiesaus atsakymo išvengė, tačiau leido suprasti, kad jis tokiai prielaidai neprieštarauja, o informaciją apie kai kuriuos tyrimus jau perdavė Seimo Antikorupcijos komisijai.

Jis taip pat prasitarė apie kažkada anksčiau, dar iki nutekėjusios informacijos apie „Snoro“ banką  skandalo, įvykusį susitikimą su prezidente Dalia Grybauskaite. Tas susitikimas įvykęs šalies vadovės iniciatyva.

Pasak V.Gailiaus, per susitikimą prezidentė konkrečiomis bylomis ir tyrimais nesidomėjusi, bet raginusi V.Gailių dirbti „drąsiai, nesibijant jokių politinių grupuočių“.

V.Gailius paneigė įvairias šių dienų spekuliacijas apie tai, kas ir dėl kokių tyrimų galėjęs daryti spaudimą FNTT vadovybei. „Man niekas niekada nedarė ir nedrįso daryti spaudimo. Buvo tik užuominų pasidomėti vienu ar kitu tyrimu“, – sakė V.Gailius.

Paklaustas, kodėl iš visų politinių partijų sulaukė tik konservatorių palaikymo, V.Gailius pareiškė kad pirmasis po jo atleidimo iš pareigų jam paskambino ir paramą išreiškė „tvarkietis“ parlamentaras Julius Veselka.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Žiemos olimpinės žaidynės

Parašykite atsiliepimą apie 15min