TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą

Atleistas iš universiteto gėjus padavė rektorių į teismą

Teismas
AFP/„Scanpix“ nuotr. / Teismas
Šaltinis: 15min
0
A A

155 tūkst. litų ieškinys, o ateityje galbūt ir baudžiamoji byla. Tai gresia Vytauto Didžiojo universiteto rektoriui Z.Lydekai, iš darbo atleidusiam homoseksualumo neslepiantį docentą A.Zdanevičių, rašo dienraštis „Lietuvos rytas.“

Vytauto Didžiojo universiteto (VDU) Sociologijos katedroje doktorantu, asistentu, lektoriumi, docentu dešimt metų dirbęs 38 metų kaunietis Arnoldas Zdanevičius vasarą buvo atleistas iš darbo, rašoma "Lietuvos ryte".

Teisme nagrinėjamoje byloje sociologas tvirtina, kad darbo neteko dėl neslepiamos savo seksualinės orientacijos. Žinios apie A.Zdanevičiaus atvejį jau pasiekė užsienio šalis. Jo bylą aprašė Lenkijos ir Švedijos spauda. Apie tai, kad yra homoseksualus, A.Zdanevičius viešai dienraštyje „Laikinoji sostinė“ prisipažino dar 2006 metais.

Nuo to laiko nebeslėpdamas savo lytinės orientacijos rengė konferencijas, straipsnius homofobijos, homoseksualizmo, diskriminacijos temomis. Gyrė VDU, kad ši mokymo įstaiga yra tolerantiška jam. Tačiau dabar tikina, kad netrukus po viešos išpažinties VDU vadovų tolerancija baigėsi. Jis teigia, kad kai VDU tapo žinoma mano lytinė orientacija, prasidėjo priekabiavimas prie jo. "VDU rektorius Zigmas Lydeka ir kiti rektorato bei administracijos nariai. Jie savo pareiškimais ne kartą liepė man palikti darbą VDU, nes, pasak jų, mano neslepiama lytinė orientacija diskredituoja universitetą“, – ieškinyje teigė A.Zdanevičius.

Dėstytojas tvirtina, kad universiteto vadovybė jam pradėjo trukdyti rengti konferencijas homofobijos ir homoseksualų diskriminacijos temomis.

VDU rektorius Z.Lydeka tikino, kad universiteto bendruomenėje darbuotojų lytinė orientacija neaptarinėta ir nevertinama. „Mes manome, kad tai privatus žmogaus gyvenimas, ir į jį nesikišame“, – tvirtino rektorius.

Z.Lydeka įsitikinęs, kad universitetas tikrai nėra fobiškas. Universitete vyksta kai kurie tyrimai homofobijos, homoseksualumo temomis. Pats A.Zdanevičius yra dalyvavęs tokiuose projektuose.

„Čia supainioti du dalykai. Dėl darbo universitete buvo vertinta jo dalykinė kompetencija. Slaptai balsavusi mokslo darbuotojų fakulteto taryba matė jo dalykines savybes, kurios fakultetui, matyt, buvo per mažos. Bet tvirtinti, kad jo neįvertinimą lėmė lytinė orientacija, – netiesa ir nekorektiška iš pono A.Zdanevičiaus pusės“, – sakė rektorius.

Rektorius teigė, kad vykdant atestacijas taip pat remtasi Vyriausybės norminiais aktais ir universiteto statutu. Z.Lydeka tvirtino, kad A.Zdanevičius nuolatos bandė spekuliuoti, neva yra engiamas dėl savo orientacijos.

Siekė, kad ataskaita apie jo parengtą projektą būtų išleista kaip universiteto laikraščio priedas. Universiteto vadovas mano, kad tam yra ataskaitos, atskiros brošiūros, o ne studentų laikraštis.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Dakaras 2018

Parašykite atsiliepimą apie 15min