TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą

Atleistas Palangos policijos vadas kovoja dėl sugrįžimo

Susikompromitavęs 36-erius metus policijoje išdirbęs J.Kažys siekia vėl grįžti į tarnybą.
Ginos Kubiliūtės/15min.lt nuotr. / Susikompromitavęs 36-erius metus policijoje išdirbęs J.Kažys siekia vėl grįžti į tarnybą.
Šaltinis: 15min
0
A A

Iš pareigų atleistas buvęs Palangos policijos vadas Jurgis Kažys savo garbę bando apginti teisme. Ketvirtadienį Klaipėdos apygardos administraciniame teisme pradėtas nagrinėti jo skundas, kuriuo siekia, kad vėl būtų grąžintas į tarnybą.

Anot jo, atleidimas iš darbo buvo nepagrįstas ir jis esą savo elgesiu nepažemino policijos pareigūno vardo.

36 metus teisėsaugos sistemoje dirbusį J.Kažį Generalinis komisaras atleido praėjusių metų gruodį po tarnybinio patikrinimo. Išvadose buvo nurodyta, kad jis rodė nepagarbą įstatymams, sumenkino policijos autoritetą, sugriovė pasitikėjimą šia institucija, pažemino policijos pareigūno vardą.

Žinia, pernai spalio 14-ąją kelyje Palanga-Klaipėda įvykusios avarijos vietoje uniformuotas pareigūnas pasirodė neblaivus. Iš pradžių manyta, kad avariją padarė jis, vėliau po tarnybinio patikrinimo išaiškėjo versija, kad į klaipėdietės automobilį trenkėsi J.Kažio gyvenimo draugė Salomėja Rubinienė. Tądien pora ir S.Rubinienės draugė buvo sode. Ten pas J.Kažį užsuko draugas, kuris vaišino alkoholiniais gėrimais. Sugyventiniai susikivirčijo, S.Rubinienė šoko viena į automobilį ir išvažiavo Klaipėdos link. Iš paskos draugės vairuojamu kitu automobiliu, kaip teisme buvo aiškinama, išvažiavo ir J.Kažys.

Vėliau jie pamatė netoli Klaipėdos pakelėje stovinčią S.Rubinienės mašiną. Paaiškėjo, kad ji pakliuvo į avariją. Šoko ištiktą moterį draugė išvežė į ligoninę, tačiau jos ir nepasiekė – važiuojant pasidarė geriau ir S.Rubinienę išvežė namo. Tuo tarpu J.Kažys buvo pasilikęs avarijos vietoje. Jis po kiek laiko atrado kiek atokiau stovintį automobilį, į kurį, kaip sugyventiniai teisme aiškino, trenkėsi S.Rubinienė. Nukentėjusioji pamačiusi uniformuotą pareigūną, iš pradžių pamanė, kad atvyko iškviesta policija. Tik vėliau suprato, kad vyriškis atėjo iš automobilio, kuris trenkėsi į jos vairuojamą mašiną.

Įvykio vietą filmavo vietinės televizijos žurnalistas, kurio medžiaga buvo pateikta ir teismui. Joje užfiksuota, kaip J.Kažys atsisako atvykusiems patruliams pūsti į alkotesterį. Teisme buvo teigiama, kad po tarnybinio patikrinimo paaiškėjo, jog jis sąmoningai nevykdė policijos pareigūnų nurodymų bei reikalavimų, atsisakė pasitikrinti blaivumą ir panašiai. Vėliau jis sutiko važiuoti išsitirti į ligoninę. Ten jam buvo nustatytas vidutinis girtumo laipsnis – 2.03 promilės.

Už avarijos sukėlimą ir pasišalinimą iš jos vietos buvusio Palangos policijos vado sugyventinė S.Rubinienė buvo nubausta 3 tūkst. litų bauda bei trims metams neteko teisės vairuoti. Šį sprendimą moteris yra apskundusi.

Tuo tarpu J.Kažys buvo atleistas iš pareigų. Jis nesutiko su tokiu sprendimu ir pateikė skundą Klaipėdos apygardos administraciniam teismui. Vyriškis pripažino, kad buvo neblaivus ir ne tarnybos metu dėvėjo uniformą, tačiau mano, kad atleidimas iš pareigų – nepagrįsta bausmė, esą  jam galėjo taikyti lengvesnę nuobaudą.

Klaipėdos apskrities vyriausiojo policijos komisariato Vidaus tyrimų grupės vadovas Gediminas Savickas teigė, kad po tokio atleidimo pareigūnas praranda teisę gauti tarnybinę pensiją, be to, nesumokamos išeitinės.

Ar teismas patenkins J.Kažio skundą ir taip jis bus vėl sugrąžintas į tarnybą – paaiškės artimiausiu metu.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Dakaras 2018

Parašykite atsiliepimą apie 15min