Dabar populiaru
Publikuota: 2012 sausio 27d. 11:42

Atleistas rektorius kovos dėl savo posto

V.Žulkus nusprendė trečiai kadencijai į rektoriaus postą nebepretenduoti.
Eglės Petkutės/15min.lt nuotr. / V.Žulkus teisybės ieškos teisme.

Profesorius Vladas Žulkus ruošiasi teismams. Iš darbo oficialiai atleistas buvęs Klaipėdos universiteto vadovas įsitikinęs, kad įstatymai jo pusėje ir jo kaip rektoriaus kadencija turi tęstis iki spalio.

Nesusipratimų dėl rektoriaus pareigų kilo Seimo nariams pakoregavus Mokslo ir studijų įstatymą. Pagal jį universitetas iš biudžetinės tapo viešąja įstaiga. Dėl įstatymo pakeitimo iki metų pabaigos buvo privalu perrinkti rektorių, juo gruodį tapo profesorius Vaidutis Laurėnas.

Kurį laiką universitete šeimininkavo du rektoriai. Rektoriaus V. Žulkaus įgaliojimai turėjo trukti iki spalio 10 dienos, tačiau pirmadienį, sausio 23 dieną buvo paskutinė jo darbo diena.

V. Žulkus liks puse etato dirbti archeologu Baltijos regiono istorijos ir archeologijos institute.

Buvęs universiteto rektorius V. Žulkus „15min.lt“ teigė ketinantis bylinėtis, nes įstatymai ir pati Konstitucija yra jo pusėje. Kaip žinia, besibaigiant metams Konstitucinis teismas paskelbė, kad Seimo priimtos įstatymo korekcijos prieštarauja Konstitucijai, Seimo nariai šią savaitę suskubo taisyti klaidas.

Įstatymai yra mano pusėje, - teigė V. Žulkus.

„Neina kalba apie kompensaciją, teisme sieksiu, kad būčiau grąžintas į darbą. Mano, pareigos baigiasi spalio mėnesį, noriu išdirbti tą laiką, kuris man priklauso“, – sakė rektorius.

V. Žulkus universiteto rektoriumi dirbo antrą kadenciją. Gruodį, kuomet vyko naujo rektoriaus rinkimai, jis į postą nepretendavo. Paklaustas, ar nebūtų buvę paprasčiau dalyvauti rinkimuose ir tęsti darbus, V. Žulkus teigė nenorėjęs eiti trečios kadencijos, pasinaudodamas susiklosčiusia situacija.

„Įstatymai yra mano pusėje. Kažkokia jėga sumanė, jog rektoriui jau užteks eiti pareigas, bet aš pats nepasitraukiau anksčiau laiko, neatsistatydinau“, – teigė buvęs rektorius.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Žiemos olimpinės žaidynės

Parašykite atsiliepimą apie 15min