Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Atleistas Vilniaus GMP stoties vadovas T.Rodzas, dispečerinė skambučius žada nukreipinėti rankiniu būdu

Greitoji medicinos pagalba
Vidmanto Balkūno / 15min nuotr. / Greitoji medicinos pagalba
Šaltinis: 15min, BNS
2
A A

Likus dienai iki kadencijos pabaigos atleistas Vilniaus greitosios medicinos pagalbos (GMP) stoties vadovas Tadeušas Rodzas, tuo tarpu Vilniaus GMPS profesinė sąjunga penktadienio rytą pranešė, kad dėl nesutarimų su Vidaus reikalų ministerija iš dispečerinės išėjo visi darbuotojai. Vis tik Vilniaus valdžia tikina, kad greitosios medicinos pagalbos dispečerinė veiks sklandžiai.

Paskutinė T.Rodzo kadencijos darbo diena turėjo būti penktadienis, tačiau Vilniaus meras Remigijus Šimašius jį atleido ketvirtadienį. Atleidimo motyvu tapo konstatuoti šiurkštūs darbo pareigų pažeidimai.

Laikinai nuo penktadienio Vilniaus GMP direktoriaus pareigas pavesta eiti stoties medicinos auditoriui Arūnui Anužiui.

Nuolatiniu Vilniaus GMP stoties vadovu turėtų būti paskirtas Zdislavas Skvarciany – konkurse dėl šio posto jis užėmė antrą vietą, tačiau pirmos vietos laimėtojas Saulius Deveikis atsisakė šių pareigų. Visgi kol kas buvęs Sveikatos apsaugos ministerijos (SAM) Asmens sveikatos priežiūros departamento direktorius socialdemokratas Z.Skvarciany į pareigas neskiriamas, nes savivaldybė dar negavo reikalingos Specialiųjų tyrimų tarnybos pažymos, BNS informavo Vilniaus vicemeras Gintautas Paluckas.

Skirdamas T.Rodzui drausminę nuobaudą – atleidimą, meras konstatavo, kad patenkinęs tokius 36 darbuotojų prašymus stoties vadovas neužtikrino sklandaus ir nepertraukiamo įstaigos veikimo, nes nepaliko darbuotojų, kurie atsakys į pagalbos skambučius ir koordinuos greitosios pagalbos automobilių vykimą pas nukentėjusiuosius po liepos 1 dienos.

Vilniaus GMP stoties administracija dar praėjusią savaitę pranešė, kad visi stoties dispečeriai pasiprašė atleidžiami arba perkeliami į kitas pareigas.

Skambučius nukreipinės jau nuo šeštadienio

Dar vieną įspėjamąjį pranešimą penktadienį išplatinusi Vilniaus GMPS profesinės sąjungos pirmininkė Violeta Seiliuvienė nurodė, kad Vilniaus greitosios medicinos pagalbos stoties centralizuota dispečerinė jau nuo šeštadienio nebedirbs įprastu režimu. Pasak profsąjungos, darbuotojai nutarė trauktis iš pareigų prieštaraudami planuojamai reformai – ateityje numatoma GMP dispečerinių funkcijas perduoti BPC.

Kaip nurodoma Vilniaus GMPS profesinės sąjungos išplatintame pranešime spaudai, dispečerinėje nuo liepos 1 d. pasikeisdami esą budės tik porą GPMS administracijos darbuotojų, kurie skambučius rankiniu būdu nukreipinės į Bendrąjį pagalbos centrą.

„Siekdami užtikrinti kokybišką GMP paslaugą gyventojams, mes skambučius nukreipinėsime rankiniu būdu – dispečerinėje visą parą budės po du administracijos darbuotojus, kurie kiekvienam skambinančiajam sakys tą patį tekstą – prašome skambinti 112, į BPC“, – informavo V.Seiliuvienė.

Vilniaus valdžia tikina, kad GMP dispečerinė veiks sklandžiai

Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr./Gintautas Paluckas
Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr./Gintautas Paluckas

Vilniaus valdžia tikina, kad sostinės greitosios medicinos pagalbos stoties dispečerinė nuo liepos pradžios dirbs sklandžiai. Vicemero Gintauto Palucko teigimu, pranešimai apie esą visus atleistus dispečerius yra netikslūs, o prireikus numatoma pasitelkti specialistus iš šalies.

„Darbuotojų lieka pakankamai užtikrinti dispečerinės veiklą“, – BNS penktadienį sakė G.Paluckas.

Vicemero teigimu, esant būtinybei bus galima pasinaudoti Kauno greitosios medicinos pagalbos dispečerinės ir kitų Vilniaus sveikatos priežiūros įstaigų specialistais.

BPC: pagalba gyventojams bus suteikta laiku ir tinkamai

Eriko Ovčarenko / 15min nuotr./Gaisro vieta
Eriko Ovčarenko / 15min nuotr./Gaisro vieta

Penktadienio popietę pranešimą spaudai išplatino ir Bendrasis pagalbos centras, jame informuojama, kad BPC yra pasiruošęs nuo liepos 1 d. reaguoti į medicininius pagalbos prašymus, gautus numeriu 112 Vilniaus greitosios medicinos pagalbos stoties aptarnaujamoje teritorijoje.

„Jei nuo minėtos dienos Vilniaus greitosios medicinos pagalbos stoties centralizuota dispečerinė nebedirbs įprastu režimu, vadovaujantis 2017 m. sausio 19 d. Bendrojo pagalbos centro ir greitųjų medicinos pagalbos stočių bendradarbiavimo ir sąveikos užtikrinimo sutartimi, informacija apie pagalbos poreikį bus perduodama kitai greitosios medicinos pagalbos stoties dispečerinei pagal iš anksto numatytą rezervinį planą.

Kauno, Klaipėdos, Šiaulių ir Alytaus greitosios medicinos pagalbos stočių dispečerinės bus pasirengusios privataus radijo ryšio sistemos pagalba koordinuoti Vilniaus greitosios medicinos pagalbos stoties ekipažų darbą.

Visų tarnybų bendromis pastangomis reikiama greitosios medicinos pagalba gyventojams bus suteikta laiku ir tinkamai“, – rašoma pranešime.

Jau ne vienus metus kalbama apie GMP dispečerių integravimą į BPC. Pagal naujausią Vidaus reikalų ministerijos siūlymą, 112 vieninteliu pagalbos numeriu taptų nuo 2019 metų, palikus vieną pagalbos numerį į BPC bus pradėtos integruoti ir šiuo metu atskirai dirbančios 8 greitosios medicinos pagalbos dispečerinės bei 11 policijos operatyvaus valdymo skyrių.

T.Rodzas ir profsąjunga nepritaria planams greitosios medicinos pagalbos dispečerines integruoti į Bendrąjį pagalbos centrą.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min