Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Atleistos Kauno pedofilijos bylą tyrusios prokurorės, byloje apklausti liudytojai

D.Kedys ir A.Valantinas
„Lietuvos žinių“ nuotr. / D.Kedys ir A.Valantinas, atleidęs prokurorę G.Ročienę
Šaltinis: BNS
0
A A

Grįžti į darbą siekiančios, vadinamąją Kauno pedofilijos bylą tyrusios ir tuomečio generalinio prokuroro Algimanto Valantino atleistos buvusios prokurorės Genovaitės Ročienės byloje ketvirtadienį apklausti liudytojai.

Teismas apklausė taip pat teismuose besibylinėjančią, perkeltą į žemesnes pareigas tuometę Kauno miesto apylinkės prokuratūros vyriausiojo prokuroro pavaduotoją Ritą Čivinskaitę bei Panemunės komisariato tyrėją Rasą Kairienę.

Tai paskelbus pertrauką tarp Vilniaus apygardos administracinio teismo posėdžių žurnalistams patvirtino G.Ročienės advokatas Algimantas Kolpertas. Posėdis vyko už uždarų durų.

Advokatas atskleidė, kad teismui pateikė papildomų įrodymų, jie buvo pridėti prie bylos. „Porą specialistų pamąstymų dėl to, kiek išsilaiko tam tikri pėdsakai. (...) Kalbama apie tai, ar reikėjo atlikti tam tikrus būtinus procesinius veiksmus, ar išsilaiko kažkokie nusikaltimo požymiai“, – žurnalistams sakė atstovas.

Po pietų byloje turėtų būti tiriami įrodymai. Pasak A.Kolperto, vadinamosios Kauno pedofilijos bylos medžiaga, kurios teismas buvo paprašęs prokurorų, gauta.

G.Ročienė siekia panaikinti A.Valantino sprendimą

G.Ročienė siekia, kad būtų panaikintas pernai spalio 30-ąją priimtas A.Valantino sprendimas ją atleisti iš pareigų. Moteris siekia grįžti į Kauno miesto apylinkės prokuratūros prokurorės postą.

Pasak advokato, G.Ročienė atleista dėl Baudžiamojo proceso kodekso pažeidimų, o šie pažeidimai esą turėtų būti užfiksuoti baudžiamojoje byloje.

Atleistosios prokurorės atstovas yra sakęs, kad G.Ročienė atleista nesilaikant procesinių normų – esą jie buvo netinkamai užfiksuoti, nes konstatuoti prokurorės netinkamus veiksmus turėjo teisę tik aukštesnysis prokuroras arba teismas, o ne Generalinės prokuratūros sudaryta komisija.Pagrindinė G.Ročienės atleidimo priežastis – ji netinkamai kontroliavo, vadovavo ir pati atliko ikiteisminį tyrimą.

Generalinei prokuratūrai atstovaujanti Personalo skyriaus vyriausioji prokurorė Danutė Blažienė žurnalistams yra sakiusi, kad pagrindinė G.Ročienės atleidimo priežastis – ji netinkamai kontroliavo, vadovavo ir pati atliko ikiteisminį tyrimą, tuomet kai ikiteisminis tyrimas buvo atliekamas Kauno policijos pareigūnų, tyrėjų.

D.Blažienės teigimu, „būtent ten buvo praleistas laikas ir momentas surinkti pagrindinius įrodymus, kurie toliau ir lėmė sunkią bylos eigą“.

Nuobaudos prokurorams

A.Valantinas pernai spalio 30-ąją skyrė nuobaudas septyniems vadinamąją Kauno pedofilijos bylą tyrusiems prokurorams. Kiti penki nubausti prokurorai nusprendė teismui nesiskųsti.

Teisėsaugos ieškomas kaunietis Drąsius Kedys pareiškimą policijai dėl dukters tvirkinimo parašė dar užpernai lapkritį, o ikiteisminis tyrimas baigtas šių metų sausio pabaigoje.

Vyras pedofilija kaltino Kauno apygardos teismo teisėją Joną Furmanavičių, buvusio Seimo pirmininko Viktoro Muntiano visuomeninį padėjėją Andrių Ūsą ir nenustatytą asmenį Aidą. Mergaitės motiną bei tetą vyras kaltino sąvadavimu.

Įtarimai vadinamojoje Kauno pedofilijos byloje pateikti tik A.Ūsui – dėl D.Kedžio dukros tvirkinimo. Praėjusių metų spalio 5 dieną Kaune buvo nužudyti teisėjas J.Furmanavičius ir buvusios D.Kedžio gyvenimo draugės, mergaitės motinos sesuo Violeta Naruševičienė. D.Kedys nerastas iki šiol.  

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Temos: 1 Pedofilija
Parašykite atsiliepimą apie 15min