Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Atliekų išvežimas gyventojams brangs apie 50 proc.

Antrinių žaliavų konteineriai
KRS nuotr. / Antrinių žaliavų konteineriai
Šaltinis: 15min
0
A A

Pačiame triukšmo dėl eksministro Raimundo Palaičio įkarštyje Seimas priėmė Atliekų tvarkymo įstatymo pataisas.

Dabar dėl jų plaukai piestu stojasi Savivaldybių asociacijai, mat prognozuojama, kad atliekų išvežimas gyventojams pabrangs vidutiniškai 50-63 proc., o sąvartynuose bus sudarytos sąlygos šeimininkauti privačiam verslui. Savivaldybės kreipėsi į prezidentę Dalią Grybauskaitę su prašymu vetuoti šį Seimo sprendimą, rašo delfi.lt.

Konsultacinės kompanijos „Jostra“ direktorius Jonas Stravinskas teigia, kad įsigaliojus tokiai tvarkai, atliekų išvežimas pabrangs mažiausiai perpus. Negana to, esą bus sudarytos prielaidos atliekų sektoriaus perdavimui į privačias rankas ir monopolizavimui. Savivaldybių asociacija prašo prezidentės veto, o vienas aktyviausių naujos tvarkos šalininkų, Seimo Aplinkos apsaugos komiteto pirmininkas Jonas Šimėnas visus minėtus nuogąstavimus vadina neteisingais.

„Jostros“ vadovo J. Stravinsko skaičiavimu, atliekų išvežimas gyventojams brangs ne mažiau kaip 50 proc. Esą tam prielaidas sudaro aibė Seimo palaimintų naujų reikalavimų ir pakeista tvarka. Pasak specialisto, Seimo palaiminta tvarka reiškia, jog kiekvienas atliekų surinkimo konteineris turės būti aprūpintas elektronine įranga, kokios Lietuvos atliekų tvarkymo sistemoje niekas nenaudoja.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Temos: 1 Šiukšlės
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min