Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Atliekų rinkliavos klausimus svarstys nauja darbo grupė

 Atliekų rūšiavimo konteineriai
„15 minučių“/Eriko Ovčarenko nuotr. / Atliekų rūšiavimo konteineriai
Šaltinis: 15min
0
Skaitysiu vėliau
A A

Klaipėdos savivaldybėje bus sudaryta nauja darbo grupė, svarstysianti atliekų tvarkymo rinkliavos klausimus.

Pasak mero Vytauto Grubliausko, gyventojams vis dar kyla nemažai klausimų dėl rinkliavų už atliekas. Nors rinkliavų sistema buvo patvirtinta prieš kelerius metus, Klaipėdoje vis dar piktinamasi, kad dydis paskaičiuojamas įvertinus būsto plotą. Esą toks matas netinkamas, nes šiukšlina ne butas, o gyventojai.

Anot V.Grubliausko, turi būti įvertintos ir kitos alternatyvos. „Reikia įvertinti, ar dabartinė tvarka atitinka šiandienines realijas. Tokia paslauga turi būti teikiama vadovaujantis socialiai teisingais principais“, – teigė meras.

Jis dar negalėjo įvardyti, kas dirbs naujojoje grupėje. Tai paaiškės artimiausiu metu.
Darbo grupei bus pavesta apsvarstyti ir pastarųjų metų rinkliavomis sukauptų investicinių lėšų panaudojimo kryptis. Yra sukaupta apie 5,2 mln. Lt, tačiau nėra aiškių taisyklių, kur turėtų būti panaudoti šie pinigai.

„Trūksta aiškumo, dėl to žmonėms kyla nemažai klausimų, kam atiteks šie pinigai, kam jie bus skirti. Labai nekonkretu viskas. Taisyklės turi būti aiškios ir darbo grupė nuspręs, ar tie pinigai bus skirti infrastruktūrai, o gal net įmanoma šitaip sumažinti rinkliavą“, – svarstė miesto vadovas.

Klaipėdos regiono atliekų tvarkymo centro vadovas Šarūnas Reikalas apie planus suburti darbo grupę nieko nežinojo. Anot jo, jau anksčiau būta pasvarstymų, jog rinkliavos dydis galėtų būti apskaičiuojamas kitokiais metodais. Bet metodika išliko ta pati, kaip ir patvirtinta 2008-aisiais.

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min