Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Atliekų rūšiavimas įsivažiuoja vangiai

iuo metu, kol miestas nesuskirstytas teritorijomis, skirtingų šiukšles išvežančių įmonių konteineriai stovi vienas šalia kito, todėl tvarkos aplink juos trūksta.
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr. / Klaipėdoje vangiausiai rūšiuojami plastiko bei stiklo atliekos.
Šaltinis: 15min
0
A A

Spalvotieji konteineriai, skirti perdirbamoms atliekoms, klaipėdiečių kiemuose pildomi ne taip aktyviai, kaip to norėtųsi.

Vis dar prastai rūšiuojami stiklo ir plastiko gaminiai. Pagal nustatytus normatyvus, surūšiuoti stiklo gaminiai turėtų sudaryti apie 3,7 proc. visų atliekų, o plastiko – 2,4 proc. Tačiau pirmųjų trijų ketvirčių duomenys rodo, kad stiklo surinkta apie 1 proc., plastiko – apie 0,6 proc.

„Iki normatyvų dar nemažai trūksta, tačiau džiugina, kad šiemet per devynis mėnesius surūšiuota daugiau atliekų, nei pernai per visus metus“, – sakė Klaipėdos savivaldybės administracijos Aplinkos kokybės skyriaus vyr. specialistė Tatjana Šigajeva.

Iki normatyvų dar nemažai trūksta, tačiau džiugina, kad šiemet per devynis mėnesius surūšiuota daugiau atliekų, nei pernai per visus metus. Sakė T.ŠigajevaKlaipėdiečiams jau pavyko įgyvendinti vieną iš tikslų: makulatūros pavyko surinkti visą normatyvą – apie 1274 tonas. Tai sudaro apie 7 proc. visų antrinių atliekų.

Baimintasi, kad dėl sunkmečio gyventojai gali apskritai numoti ranka į atliekų rūšiavimą. Tačiau gauti duomenys valdininkų nenuvylė. Svarstoma, kad stiklo nepavyksta surinkti dėl to, kad dalis taros parduodama. „Kodėl nepavyksta surinti plastiko atliekų – nežinia. Gal tiesiog žmonės nenori plauti šampūno buteliuko, ar ne visada žino, kad tas gaminys gali būti perdirbamas“,– teigė T.Šigajeva.

Gyventojai vis dar susilaukia prikaištų už tai, kad mesdami tuščius plastiko butelius į konteinerį, jų nesulanksto. Taip konteineriai greitai pripildomi ir plastiku užgrūdami bendrieji konteineriai.

Šalies mastu už klaipėdiečius pareigingesni kauniečiai, kurie rūšiuodami atliekas praėjusiais metais pasiekė geriausius rezultatus. 

 

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min