Dabar populiaru
Publikuota: 2011 kovo 17d. 15:03

Atliekų tvarkytojai sąvartynuose nori vėjo jėgainių

Liepsnoja Klaipėdos Dumpių sąvartynas.
A.Kripaitės/15min.lt nuotr. / Dumpių sąvartyne norima statyti vėjo jėgaines.

Klaipėdos regiono atliekų tvarkymo centras (KRATC) kreipėsi į Klaipėdos rajono savivaldybės administraciją su prašymu vykdyti planavimo procedūras ir numatyti galimybę dviejų sąvartynų teritorijose statyti vėjo jėgainių parkus.

Prašymuose akcentuojama, kad KRATC administruojamų sąvartynų sanitarinėse zonose nėra ir neplanuojama gyvenamųjų teritorijų, todėl būtų tikslinga juos išnaudoti energetikos projektams. 

„Pagal specialistų atliktą studiją mūsų sąvartynų teritorijose yra palankios sąlygos statyti vėjo jėgaines. Čia didelis vėjingumas, yra nutiesti keliai, sukurta elektros perdavimo infrastruktūra. O svarbiausia – sąvartynų teritorijos pakankamai toli nuo gyvenamųjų zonų“, – sakė Šarūnas Reikalas, KRATC direktorius.

Dalis Klaipėdos rajono gyventojų šiemet kreipėsi į savivaldybės politikus prašydami, kad vėjo jėgainės nebūtų statomos šalia jų gyvenviečių. Politikai įpareigojo savivaldybės administraciją pradėti rengti vėjo jėgainių plėtros rajone specialųjį planą. Šis dokumentas numatys teritorijas, kur bus galima plėtoti vėjo jėgainių projektus.

„Mes prašome, kad šiame plane būtų pažymėtos ir dviejų KRATC administruojamų sąvartynų zonos. Jei šalia rekultyvuoto Glaudėnų ir veikiančio regioninio Dumpių sąvartynų atsirastų vėjo jėgainės, jos teiktų mūsų bendrovei papildomas pajamas ir leistų sumažinti atliekų tvarkymo kaštus viso Klaipėdos regiono gyventojams. Tame tarpe ir Klaipėdos rajono žmonėms“, – aiškino Šarūnas Reikalas.

UAB Klaipėdos regiono atliekų tvarkymo centras uždarytame Glaudėnų sąvartyne jau vykdo vieną žaliosios energetikos projektą – iš sąvartyno dujų gaminama elektra, kuri parduodama į Lietuvos elektros rinką, o dalis pajamų atitenka KRATC.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Parašykite atsiliepimą apie 15min