TIK ŽMONĖS Cinema: A. Valujavičiaus filmas „Irklais per Atlantą“
Žiūrėti
2009 01 08

Atlikėjai sunkmečiu neskurs?

Muzikos agentūrų atstovai prognozuoja, kad šiemet atlikėjų honorarai nebus tokie kaip iki šiol, tačiau dainavimas vis tiek išliks pelningas užsiėmimas. Net ir sumokėjus mokesčius, kurių iki šių metų dainininkams mokėti nereikėjo.
Jurga Šeduikytė
J.Šeduikytė koncertuoja retai. / „Scanpix“ nuotr.

Muzikos agentūros „Aeromuzika“ direktorius Vytas Juozapavičius „Verslo žinioms“ pasakojo, kad atlikėjų koncertų kainos šiemet dar nėra aiškios. Esą atlikėjai tik pasibaigus šventėms pradėjo galvoti, ką daryti toliau. Pasak V.Juozapavičiaus, šiemet muzikantams teks pakoreguoti pernykštes kainas, o tokias pačias esą pasiliks tik patys žymiausi ir tie, kam gerai sekasi. Vidutiniokams teks atsisakyti dalies honorarų, o juos pasididinti galės tik mažiausiai žinomi, įžvelgę galimybę išpopuliarėti. Pernai agentūros atstovaujamų garsiausių atlikėjų koncertų įkainiai svyravo nuo 3–4 iki 7–8 tūkstančių litų.

Pernai, agentūros duomenimis, brangiausiai buvo mokama už Gyčio Paškevičiaus koncertą – nuo 8 iki 10 tūkstančių litų. Manto Jankavičiaus įkainis – 8 tūkstančiai litų.

Tuo tarpu agentūros M.P.3, atstovaujančios dainininkei Jurgai Šeduikytei, grupei „Antis“ ir kitiems, vadovas Vaidas Stackevičius teigė, kad kai kurie Jurgos koncertai kainuoja apie 15 tūkstančių litų.

„Antyje“ yra 10 muzikantų, dar 15 žmonių dirba prie koncertų – tai visų laikų brangiausia grupė. Vidutinė jos koncerto kaina – 35 tūkstančiai litų“, – sakė V.Stackevičius. 

15min.lt primena, kad praėjusių metų pabaigoje, Seimui nusprendus, kad atlikėjai turi mokėti visus mokesčius nuo honorarų, muzikantai ir dainininkai rinkosi į piketą, kuriame mėgino apginti savo teises.
 

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Kaip sutaupyti įsirengiant automatinę laistymo sistemą?
Reklama
Testas apie vėjo elektrines: ką žinote apie elektros gamybą iš vėjo?
Reklama
Dantų atkūrimas per parą – implantacijos laimėjimas, leidžiantis akimirksniu susigrąžinti šypseną
Reklama
„Lidl“ parduotuvėse – išskirtinės „UEFA EURO 2024“ kortelės: kviečia surinkti visą kolekciją
Užsisakykite 15min naujienlaiškius