Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Atlikta korupcijos rizikos analizė Mažeikių rajono savivaldybėje

Specialiųjų tyrimų tarnyba
Dainiaus Labučio/ L.T. nuotr / Specialiųjų tyrimų tarnyba
Šaltinis: 15min
0
A A

Lietuvos Respublikos specialiųjų tyrimų tarnybos (STT) Šiaulių valdybos pareigūnai, vadovaudamiesi Korupcijos prevencijos įstatymu ir Vyriausybės nutarimu dėl korupcijos rizikos analizės atlikimo tvarkos, atliko korupcijos rizikos analizę Mažeikių rajono savivaldybėje (toliau – savivaldybė).

Korupcijos rizikos analizės metu nustatyta, kad savivaldybėje korupcijos prevencijos įgyvendinimui 2005–2009 metais buvo skirta nepakankamai dėmesio, teigiama STT pranešime.

Nustatyta, kad savivaldybėje nebuvo vykdomas teisės aktų ar jų projektų antikorupcinis vertinimas. Šis vertinimas padėtų panaikinti galimas teisės aktų spragas, išsklaidytų visuomenės abejones dėl kai kurių Savivaldybės priimamų sprendimų.

Kad savivaldybėje ir jos kontroliuojamose įmonėse ir įstaigose dirbtų tik nepriekaištingos reputacijos asmenys, pagal Korupcijos prevencijos įstatymo 5 ir 9 straipsnius būtina tikrinti asmenis, siekiančius eiti pareigas savivaldybėje ir jai pavaldžiose įstaigose. STT duomenimis, per pastaruosius penkerius metus savivaldybė tik vieną kartą kreipėsi į STT su prašymu pateikti informaciją apie asmenį, siekiantį eiti pareigas savivaldybės administracijoje.

Savivaldybės Antikorupcijos komisijos veikloje pasigendama aiškumo, atskaitomybės
visuomenei, viešumo.

Išanalizavus Architektūros ir urbanistikos, Socialinės paramos skyrių, Nuolatinės statybos komisijos veiklą, licencijų prekybai alkoholio ir tabako gaminiais išdavimo procesą, administracinių teisės pažeidimų tyrimo ir nagrinėjimo procedūras, pastebėta, kad neišsamus kai kurių vidinių procedūrinių teisės aktų nuostatų reglamentavimas ar jo nebuvimas gali sudaryti prielaidas korupcijai ir savivaldybės tarnautojų piktnaudžiavimui.

Išanalizavus savivaldybės Kovos su korupcija programą pastebėta, kad ji neatitinka šiuolaikinės veiklos planavimo principų, nenustatytas laikotarpis, kuriam ji parengta, pasigendama stebėsenos (monitoringo), vertinimo ir kontrolės mechanizmų. Priemonių plane mažai dėmesio skiriama savivaldybės įstaigų, įmonių ir organizacijų, vietos gyventojų, visuomeninių organizacijų įtraukimui į numatytų priemonių įgyvendinimą.

Nustatytiems veiklos trūkumams šalinti pateiktos rekomendacijos bei pasiūlymai, kurie galėtų pagerinti savivaldybės veiklą vykdant korupcijos prevenciją.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Nebūkite abejingi - praneškite apie korupciją!

Praneškite STT apie korumpuotus valstybės tarnautojus, pareigūnus ar kitus asmenis. STT užtikrina jūsų konfidencialumą. STT tiria: kyšininkavimą (kai reikalauja kyšio), papirkimą (kai siūlo kyšį), piktnaudžiavimą tarnyba, netinkamą pareigų atlikimą, prekybą poveikiu ir kitas korupcinio pobūdžio nusikalstamas veikas. Spauskite čia ir nusiųskite pranešimą tiesiai STT pareigūnams!
Kaip rasti STT   DUK   Apie STT
Parašykite atsiliepimą apie 15min