Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Atlikta korupcijos rizikos analizė Vilniaus visuomenės sveikatos centre

Šešėlinė ekonomika
Andriaus Ufarto/BFL nuotr. / Ministrų kabinetas svarstys klausimą dėl MMA didinimo iki 1 tūkst. litų nuo sausio mėnesio.
Šaltinis: 15min
0
A A

Specialiųjų tyrimų tarnyba (STT), vadovaudamasi Korupcijos prevencijos įstatymo nuostatomis, atliko korupcijos rizikos analizę Vilniaus visuomenės sveikatos centre (VVSC).

Korupcijos rizikos analizės tikslas – nustatyti korupcijos rizikos veiksnius valstybinės visuomenės sveikatos saugos kontrolės ir administracinių teisės pažeidimų bylų teisenos vykdymo srityse.

STT pareigūnai nustatė kai kurių procedūrų reglamentavimo ir praktinio įgyvendinimo trūkumų ir pateikė siūlymų, kaip pašalinti ar mažinti nustatytą korupcijos riziką ir (ar) jos veiksnius.

STT pasiūlė Sveikatos apsaugos ministerijai (SAM) atnaujinti teisės aktus, jose labai aiškiai nustatant kriterijus, pagal kuriuos turi būti atliekami tikrinimai ir tokių tikrinimų kontrolė. STT pareigūnu nuomone, dabartinis teisinis reglamentavimas nėra labai aiškus, todėl gali būti įvairiai interpretuojamas. Tai padidina korupcijos atsiradimo riziką.

Tarnyba, rekomenduodama mažinti VVSC darbuotojų darbo diskrecijos, kaip vienos ir svarbiausios korupcijos atsiradimo priežasties, galimybes, pasiūlė SAM objektų rizikos sveikatai vertinimo procedūrai labiau naudotis informaciniais ištekliais, jų tvarkomais duomenimis.

Be to, STT manymu, korupcijos riziką mažintų ir didesnis VVSC veiklos viešumas. Todėl buvo pasiūlyta užtikrinti, kad VVSC interneto tinklalapyje tikrinamiems subjektams būtų teikiama aktuali informacija apie valstybinės visuomenės sveikatos saugos kontrolės vykdymo procedūrą.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Nebūkite abejingi - praneškite apie korupciją!

Praneškite STT apie korumpuotus valstybės tarnautojus, pareigūnus ar kitus asmenis. STT užtikrina jūsų konfidencialumą. STT tiria: kyšininkavimą (kai reikalauja kyšio), papirkimą (kai siūlo kyšį), piktnaudžiavimą tarnyba, netinkamą pareigų atlikimą, prekybą poveikiu ir kitas korupcinio pobūdžio nusikalstamas veikas. Spauskite čia ir nusiųskite pranešimą tiesiai STT pareigūnams!
Kaip rasti STT   DUK   Apie STT
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min