„Viltis, kad tai pritrauks žmones, galbūt ir ir tuos, kurie nėra dirbę teismų sistemoje, o tarkim, yra mokslininkai ar dirbę kituose darbuose ir atneš naujų idėjų, ji, nesakyčiau, kad visiškai žlugo, bet kad būtų labai stipriai pasistūmėjusi į priekį, taip nėra“, – Žinių radijui antradienį sakė A.Kabišaitis.
BNS rašė, kad teisėjų darbo užmokestis didintas praėjusioje kadencijoje vykdant valstybės tarnybos reformą.
Pasak A.Kabišaičio, šiuo metu neužpildyti 63 teisėjų etatai Lietuvoje, o į šias pozicijas nėra net pakankamo kiekio kandidatų.
Jo teigimu, pavyzdžiui, į apylinkių teismus šiuo metu pretenduoja apie 30 žmonių, tačiau ir jie ne visi galėtų eiti pareigas.
„Akivaizdu, kad praktiškai net paskyrus visus, pusė laisvų atsiradusių vietų nebūtų užpildyta“, – sakė patarėjas.
Anot jo, tai lemia didesnį krūvį kitiems teisėjams, tačiau dabar Nacionalinėje teismų administracijoje bandoma spręsti bent krūvių tarp teismų nevienodumo problemą.
„Aišku, dabar teisėjai kalba apie tai, kad perskirsčius bylas kai kuriuose teismuose, pavyzdžiui, didžiuosiuose Vilniaus, Kauno, iš tikrųjų pasilieka tos pačios sudėtingiausios bylos. Ir nors ir skaičiumi, tarkim, bylų skaičius sumažėjo, bet sudėtingų bylų skaičius lieka pakankamai nemažas“, – teigė A.Kabišaitis.
Anot jo, iki šiol nekonkurencingi lieka ir teismuose dirbančių padėjėjų bei sekretorių atlyginimai.
