Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Atnaujinant derybas dėl Turkijos narystės, Europos Sąjungai atstovaus Linas Linkevičius

Linas Linkevičius
Irmanto Gelūno / 15min nuotr. / Linas Linkevičius
Šaltinis: 15min
0
A A

Lietuvos užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius lapkričio 5 d. dieną vadovaus Europos Sąjungos delegacijai Tarpvyriausybinėje plėtros konferencijoje Briuselyje, kur po daugiau kaip trejų metų pertraukos Turkijos derybose dėl narystės ES bus atidarytas naujas derybinis skyrius.

Bendrųjų reikalų tarybos posėdyje spalio 22 d. ES valstybių narių ministrai pritarė 22 derybinio skyriaus (Regioninė politika ir struktūrinių priemonių koordinavimas) su Turkija atidarymui, atverdami galimybes atnaujinti derybų procesą Lietuvos pirmininkavimo ES Tarybai metu.

Europos Komisija spalio 16 d. paskelbė kasmetinę Turkijos pažangos ataskaitą, kurioje pabrėžiama, kad Turkija yra strateginė ES partnerė ir kad ES ir Turkijos santykių potencialą gali geriausiai išnaudoti aktyvus ir patikimas stojimo procesas. Europos Komisija taip pat pabrėžė, kad narystės derybų pagreitis turi būti atkurtas, todėl 22 derybinio skyriaus atidarymas yra svarbus žingsnis.

Tarpvyriausybinėje plėtros konferencijoje Turkijos delegacijai vadovaus Turkijos Europos reikalų ministras ir vyriausias derybininkas Egemenas Bağışas bei Turkijos regioninės politikos ir vystymo ministras Cevdetas Yilmazas. Europos Komisijai konferencijoje atstovaus ES plėtros ir kaimynystės politikos komisaras Štefanas Füle.

Stojančiosios šalys turi baigti derybas dėl 35 teminių skyrių. Turkija yra pradėjusi derybas dėl 14 ir baigusi dėl 1 derybinio skyriaus.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min