Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Atnaujintas „Meridianas“ gali sugrįžti į naują vietą

Burlaivis prašyte prašėsi remonto.
A.Kripaitės nuotr. / Burlaivis doke stovėjo tris savaites ir toliau bus remontuojamas nuleistas ant vandens.
Šaltinis: 15min
0
A A

Prieš tris savaites į remontą išlydėtas miesto simboliu vadinamas burlaivis „Meridianas“ penktadienį po darbų doke turėtų būti nuleistas ant vandens.

Laivu besirūpinančio fondo vadovas teigė, kad kol kas darbai vyksta sklandžiai ir užsiminė, kad sugrįžęs laivas gali būti prišvartuotas naujoje vietoje.

Pasak „Meridiano“ paramos fondo direktoriaus Artūro Žičkaus, šis siūlymas kol kas yra idėjų lygmenyje, tačiau jei sulauks palaikymo, bus įgyvendintas. „Yra pamąstymų laivą švartuoti prie „Memelio“, tuomet laivą tempiant remontui nereikėtų kilnoti dviejų tiltų. Nežinau, kiek šis sumanymas realus, kol kas laivas turės grįžti ten, kur jam skirta vieta, tačiau jei bus priimtas sprendimas, toji vieta galėtų būti ir kita“, – sakė A.Žičkus. Anot jo, naują vietą reikėtų tinkamai parengti, nes nepakaktų vien knechtų lynams pritvirtinti, laivui būtinos visos komunikacijos – vanduo, elektra.

Būklė nebuvo labai prasta

Per pastarąsias tris savaites, kai laivas buvo pakeltas doke, nuplauta „Meridiano“ povandeninė dalis. Pasak A.Žičkaus, ji buvo apaugusi geldelėmis.
Nukėlus laivą ant vandens darbai bus tęsiami – burlaivis bus dažomas, keičiamos susidėvėjusios jo detalės. Koks bus bendras remonto biudžetas, paaiškės darbus užbaigus.
„Apžiūrėti defektai, ten, kur atsirado kokia nors skylutė, įbrėžimas ar kas nors nusitrynė, buvo suremontuota. Vienur buvo pakeista dalis korpuso, kitur uždėta papildoma apsauga, visas korpusas buvo iš naujo padengtas smala. Visi šie apatinės dalies darbai doke eina į pabaigą ir jei nebus trukdžių, penktadienį laivas bus nuleistas ant vandens“, – pasakojo fondo direktorius.

Praėjusį šeštadienį ir sekmadienį burlaivį apžiūrėjo specialistas iš Suomijos. Savo pastabas jis surašys ataskaitoje. Kol kas fondas jos dar negavo. Gauta ataskaita bus panaudota rengiant burlaivio galimybių studiją. „Specialistas iš Suomijos trumpai sakė, kad tikėjosi blogesnės laivo būklės, negaliu pasakyti, kodėl – gal lygino su kitais laivais. Taigi, buvo maloniai nustebęs“, – teigė A.Žičkus.

Jis pasakojo, kad prieš devynerius metus, kai „Meridianas“ irgi buvo remontuojamas, laivo būklė buvo gerokai prastesnė, tad tuomet padarytos investicijos davė rezultatų, šįkart laivas ne toks sugedęs.

A.Žičkus nenorėjo atskleisti visų ateities planų ir paklaustas, ar „Meridianas“ grįš, kaip ir planuota, prieš Jūros šventę, užsiminė, kad dėl įvairių aplinkybių laivas gali parkeliauti ir anksčiau, ir vėliau.
 

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min