Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota 2014 01 03, 12:00

Atnaujinti visos Lietuvos teritorijos ortofotografiniai žemėlapiai

Nacionalinė žemės tarnyba 2012–2013 metais vykdė Lietuvos Respublikos teritorijos ortofotografinių žemėlapių atnaujinimo darbus ir 2013 m. gruodžio mėnesio pradžioje iš aerofotografavimo bei ortofotografinių žemėlapių sudarymo paslaugas teikiančios įmonės gavo paskutinius atnaujintus Lietuvos Respublikos teritorijos ortofotografinius žemėlapius.

Atnaujinti visi Lietuvos Respublikos teritorijos, įskaitant ir pasienio teritorijas, ortofotografiniai žemėlapiai. Žemėlapiai pirmą kartą sudaryti ne tik masteliu 1:10 000, bet ir masteliu 1:5000. Šie žemėlapiai sudaromi iš skaitmeninių aerofotonuotraukų, kurios daromos skraidant virš Lietuvos Respublikos teritorijos ir ją fotografuojant.

Ortofotografiniai žemėlapiai, kaip kartografinis pagrindas, naudojami kuriant valstybės kadastrus, registrus, sudarant bei atnaujinant erdvinius duomenų rinkinius, vykdant žemės reformą ir teritorijų planavimo darbus bei sprendžiant kitus uždavinius. Reikalavimas kas penkerius metus atnaujinti ortofotografinius žemėlapius yra numatytas Geodezijos ir kartografijos įstatyme (Žin., 2001, Nr. 62-2226; 2010, Nr. 54-2649). Paskutinį kartą visos Lietuvos Respublikos teritorijos ortofotografiniai žemėlapiai buvo sudaryti 2009–2010 metais.

Naujausius ortofotografinius žemėlapius naudotojai gali peržiūrėti Lietuvos erdvinės informacijos portale (LEI portalas), adresu www.geoportal.lt/map. Registruoti LEI portalo vartotojai gali užsisakyti ir elektroniniu būdu atsisiųsti atskirus ortofotografinio žemėlapio M 1:10 000 nomenklatūrinius lapus arba šiuos duomenis gauti kaip elektroninę paslaugą. Taip pat LEI portale skelbiama informacija apie aerofotografavimo datas.

Naudotojai, pageidaujantys gauti visos Lietuvos Respublikos teritorijos ortofotografinių žemėlapių duomenis, turi pateikti Nacionalinei žemės tarnybai paraišką (paraiškos formą galite rasti čia) arba kreiptis į Nacionalinės žemės tarnybos Geodezijos ir kartografijos departamento Geodezijos, erdvinės informacijos ir kartografijos skyriaus specialistus, kurie suteiks informaciją, kaip gauti ortofotografinių žemėlapių duomenis.

Lietuvos Respublikos teritorijos aerofotografavimo darbus bei ortofotografinių žemėlapių sudarymą atliko Ukrainos kompanija RAB „Aviacinis skaičiavimo centras“ (angl. AAC (AerogeoinformaticsTM)).

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min