Dabar populiaru
Publikuota: 2021 sausio 22d. 22:48

Atodrėkio pavojai Panevėžyje: kabantys pavojingi varvekliai

Varvekliai
Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr. / Varvekliai

Žiemos metu vyraujant permainingiems orams, kai dienos temperatūra priartėja prie nulio, ant pastatų stogų susikaupusios sniego sankaupos ir susidarę varvekliai kelia grėsmę ne tik žmonių sveikatai, turtui, bet ir gyvybei.

Sniego sankaupos – tai ne tik sniegas, bet ir maži ledo gabaliukai, kurie kaupiasi išilgai stogo ir jo pakraščiuose. Kol jie sušalę, didelio pavojaus nekelia, bet šiltesnėmis žiemos dienomis paviršiniam sniegui tirpstant jis leidžiasi žemyn ir susikaupus didesniam kiekiui nukrenta sukeldamas pavojų praeiviams.

Nors varvekliai lyg ir pavasario pranašai, bet jie pradėjo formuotis viduržiemyje – prieš tai gausiai snigo ir šalo, o atšilęs oras ant stogų kraigų susiformavo varvekliai.

Pagrindinis darbas žiemą

Varveklių daužymu nuo stogų ir sniego valymu nuo jų rūpinasi bendrovė „Panevėžio butų ūkis“.

„Varveklių šalinimas – vienas iš pagrindinių įmonės darbų žiemą ir pavasarį. Kai dar buvo šalta ir oro temperatūra laikėsi kone -20°C šalčio, varveklių šalinti nereikėjo, bet atšilus orams ir pradėjus lyti rūpintis varvekliais – pagrindinis bendrovės darbuotojų rūpestis“, – aiškino įmonės direktorius Vidmantas Žukauskas.

Kvietėsi ugniagesius

Pasak bendrovės „Panevėžio butų ūkis“ vadovo, varveklius nuo stogų šalina jau kelias šios savaites dienas.

„Centrinėje miesto dalyje yra keletas namų, nuo kurių pastoviai žiemos ir pavasario pradžioje tenka šalinti varveklius. Tokių šlaitiniais stogais namų yra Kranto, Ukmergės gatvėse. Teko net įvažiuoti į Laisvės aikštę ir nuo kelių namų šalinti varveklius. Labai sudėtingai teko darbuotis Ukmergės gatvėje. Į pagalbą net kvietėmės ugniagesius. Mūsų bokštelis nepasiekė varveklių – ugniagesių kopėčios ilgesnės“, – pasakojo V.Žukauskas.

Kviestis pagalbą

Pasiteiravus, ar patys žmonės gali daužyti varveklius ir valyti sniegą nuo stogų, įmonės vadovas sakė, kad geriau patiems to nedaryti.

„Geriau kviestis į pagalbą „Panevėžio butų ūkio“ darbuotojus. Juolab kad patys šalindami varveklius prisišauks bėdą – ledo gabalai gali sužeisti. Sniego patiems nuo stogų taip pat patarčiau patiems nestumdyti. Šį darbą reikia atlikti labai atsargiai, kad nepažeisti stogo dangos. Reikia nuvalyti lietaus surinkėjus ir to užtenka. Dabartinių namų stogai – tvirti. Statant juos apskaičiuotos apkrovos ir sniegas namų stogams neturėtų pridaryti žalos“, – teigė V.Žukauskas ir siūlė varvekliams šalinti nuo stogų į pagalbą kviestis bendrovės „Panevėžio butų ūkis“ specialistus.

„Jūsų Panevėžys“/www.jp.lt

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Praktiškai su „Norfa“

Laimė jaustis saugiai

Esports namai

Parašykite atsiliepimą apie 15min