Dabar populiaru
Publikuota: 2010 rugpjūčio 11d. 09:27

Atostogos apnuogina nacionalinius poilsiautojų įpročius

Pasak J.Neniškienės, Lietuvos pajūryje apsilankantiems turistams iš pietų Europos labiau rūpi naktinis gyvenimas, o šiauriečiams, kurie dažnai atvyksta poromis, – lankytinos vietos bei miesto istorija.
I.Ozturhan/15min.lt nuotr. / Pasak J.Neniškienės, Lietuvos pajūryje apsilankantiems turistams iš Pietų Europos labiau rūpi naktinis gyvenimas, o šiauriečiams, kurie dažnai atvyksta poromis, – lankytinos vietos bei miesto istorija.

Pajūrio verslininkai, vasaros pradžioje dejavę dėl sumažėjusio poilsiautojų srauto, šiuo metu vargu ar gali kuo skųstis. Pajūrio kurortai pilni ne tik tautiečių, bet ir karščio iš gimtinės išgintų rusų, nuolatinių svečių vokiečių, skandinavų, taip pat atvykėlių iš kitų šalių.

Dėl Rusiją alinančių karščių pastarosiomis savaitėmis Lietuvos pajūryje ypač padaugėjo rusų. Jų ypač gausu Palangoje, dalis atvykėlių net pageidauja prasitęsti vizas ir paatostogauti ilgiau. Tuo tarpu jau keliolika metų Lietuvos pajūriui ištikimi vokiečiai dažniausiai apsistoja vos kelioms dienoms ir pirmiausia visur reikalauja tvarkos.

Klaipėdoje įsikūrusio viešbučio „Navalis“ pardavimo vadovė Simona Kėkštaitė teigė taip pat pastebėjusi, kad rusų turistų šią vasarą padaugėjo, tačiau dauguma jų renkasi Palangą: „Mūsų viešbutis yra verslo klasės, dažniausiai čia apsistoja vokiečiai, jų srautas išlieka nuo viešbučio įkūrimo 2002-aisiais.“ Pasak S.Kėkštaitės, svečiai iš Vokietijos yra pretenzingi: „Kaip jie patys sako, tvarka turi būti tvarka. Vokiečiui labai svarbu rasti tai, ką užsisakė iš anksto, tačiau pasitaiko, kad jau atvykę  domisi, ką čia aplankyti, tad duomenų bazėje ieškome, ką jiems pasiūlyti.“  

Paklausta, ar nepasitaiko turistų, kurie pridarytų žalos viešbučio numeriuose, S.Kėkštaitė neneigė, kad būna visko: „Tačiau pagal tautybę to neskirstyčiau. Mūsų viešbutis siūlo ir pirties paslaugas, tad pasitaiko ramybės drumstėjų. Dažniausiai tokie būna lietuviai, dirbantys užsienyje ir grįžę atostogų.“

O viešbutyje apsistoję vokiečiai ir skandinavai retai kada ieško pramogų, jie labiau tikisi individualaus aptarnavimo ir kokybės, tad ir problemų dėl jų nėra.

Rusai: įnoringi ir išlaidaujantys

Lietuvoje atostogaujantys turistai iš Rusijos, pasak turizmo sektoriaus atstovų, visada turėjo išskirtinių bruožų, tačiau šis stereotipas keičiasi. „Ko gero, jie vis aktyviau lankosi įvairiose  pasaulio šalyse ir įgauna daugiau kultūros, kurios gal anksčiau kartais ir pritrūkdavo“, – sakė Nidoje esančių svečių namų „Miško namas“ savininkė Jovita Drungilienė. Vis dėlto ji pripažino, kad, palyginti su turistais iš buvusio sovietinio bloko, vakarų europiečiai yra daug mandagesni ir pagarbiau bendrauja su personalu. J.Drungilienė teigė kol kas susidūrusi su itin inteligentiškais svečiais iš Rusijos, daugiausia atvykstančiais iš Maskvos, tad problemų nebūta.

Palangoje esančio viešbučio „Kerpė“ administratorius Karolis pasakojo, kad su rusų turistais susidurti tenka dažnai: „Rusai turi daugiau išskirtinių pageidavimų, o kitų šalių turistai būna lankstesni, prisitaikantys. Rusai dažnai paprašo ir vieną kitą neįmanomą paslaugą atlikti, o neįvykdžius susierzina.“

Vienos turizmo agentūros vadybininkė Giedrė, dirbanti su turistais iš Maskvos, buvo linkusi visiškai paneigti rusų, kaip įnoringų turistų, stereotipą. „Pastebime, kad atvykėliai iš Maskvos labai kultūringi ir reiklūs, jie itin domisi ekskursijomis. Rusų ypač padaugėjo dėl stichinės nelaimės jų šalyje, visi bėga į kitas šalis. Problema – vizų išdavimas, nes Europos Sąjungos reikalavimai labai aukšti. O mums reikia rusų turistų, nes jie apsistoja ilgam ir noriai leidžia pinigus“,  – sakė ji.

Pietiečiams rūpi naktinis gyvenimas

Klaipėdos turizmo informacijos centro vadybininkė Jurgita Neniškienė juokavo, kad Klaipėdoje turistų poreikiai aiškiai skiriasi: „Pavyzdžiui, iš Italijos ar Ispanijos atvyksta jauni aktyvūs, bet vieniši vyrai, o iš Vokietijos – poros ar šeimos. Taigi pirmieji dažniausiai klausia, kur barai ir naktiniai klubai, o jiems muziejai nelabai rūpi.“ Pasak J.Neniškienės, Klaipėdoje dominuojantys turistai iš Vokietijos aktyviai domisi istorija.

Pastaruoju metu nemažai turistų atvyksta ir iš Baltarusijos, to anksčiau nebuvo. „Šiuos turistus labiausiai domina įvairios lankytinos vietos, jie keliauja į Kuršių neriją, paplūdimius, šiemet noriai vyksta į alaus daryklą bei, žinoma, Jūrų muziejų.“ Pasak J.Neniškienės, netrukus Klaipėdą gali užplūsti turistai iš Kinijos: „Neseniai į Turizmo informacijos centrą buvo atvykę svečiai iš Honkongo. Jie tikino, kad čia labai patiko, daug fotografavo ir pažadėjo, kad nuo šiol į Klaipėdą kinai tik važiuos ir važiuos“, – šypsodamasi prisiminė vadybininkė. 

Lietuviai naudojasi žodžiu „krizė“

Viešbučio „Kerpė“ administratorius Karolis teigė, jog nepaisydami menamo sunkmečio poilsiautojai nėra pernelyg taupūs. Vis dėlto lietuviai yra linkę prašyti nuolaidų, esą gal jie taip jau įprato dėl plačiai eskaluojamos krizės. Jam pritarė viešbučio „Navalis“ pardavimo vadovė S.Kėkštaitė: „Matyt, žmonės įprato naudotis žodžiu „krizė“, apie kurią tiek kalbama, todėl nuolaidų prašo tiesiog iš įpročio. Žinoma, nuolatiniams klientams jų suteikiame, tačiau labai mažinti kainų neketiname.“

Vokiečių mūsų šalyje pinigais nesišvaisto ir Lietuvos kurortuose apsistoja vos kelioms dienoms, o štai atvykėliai iš Rusijos apsistoja mažiausiai savaitei, dviem ir dar ilgiau. „Lietuviai dažniausiai poilsiauja iki savaitės, o vakarų europiečiai lieka tik kelioms dienoms. Šiemet užsieniečiai ypač dažnai nuomojasi automobilius ir keliauja savarankiškai. Tiesa, nuomodamiesi  kambarius jie nori pigesnių variantų, dažniausiai užsisako kambarius trijų žvaigždučių viešbučiuose, kurių paros kaina yra 170–350 litų“, – apie Palangos vasaros sezono tendencijas pasakojo Turizmo ir informacijos centro vadybininkė Egidija Smilingienė.

Tendencijos kiek keičiasi

Palangoje lietuviai sudaro 60–65 procentus visų poilsiautojų. Likusieji yra užsieniečiai, o jų didžiausią dalį sudaro rusakalbiai, vokiečiai bei skandinavai. Nemažai poilsiautojų atvyksta ir iš Estijos bei Latvijos. Nidoje poilsiautojų kontingentas pastaraisiais metais kinta – daugėja turistų iš įvairiausių, kartais net labai tolimų šalių, daug vokiečių, taip pat nemažai atvykėlių rusų, ypač iš Maskvos ir Kaliningrado.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Parašykite atsiliepimą apie 15min