Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Atostogų nuotaikos neaplenkė darželių

Darželis
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr. / Darželis
Šaltinis: Laikraštis „15 minučių“
0
A A

Sklindant kalboms, jog, taupydami lėšas, vaikų darželiai vasarą užsidarys, tėvai ėmė sukti galvas, kur reikės palikti vaikus. Sostinės valdžia ramina, kad šiemet Vilniuje duris trumpam užvers tik maža dalis ikimokyklinių įstaigų.

Vilniuje šią vasarą vienam mėnesiui – liepai arba rugpjūčiui – savo iniciatyva užsidarys tik 16 darželių iš 123. „Gavome 16-os darželių prašymus leisti jiems užsidaryti vienam mėnesiui. Ko gero, visi šie prašymai bus patvirtinti, nes vasarą sumažėja ir darželius lankančių vaikų“, – sakė Vilniaus miesto savivaldybės Švietimo skyriaus Neformaliojo švietimo poskyrio vyriausioji specialistė Ona Vaicekauskienė. Pašnekovė tvirtino, jog visi darželiai atsižvelgia į vasarą juos lankysiančių vaikų skaičių – jei akivaizdu, kad tik keletas vaikų vasarą eis į darželį, teisingiausias sprendimas – juos laikinai perkelti kitur, nei išlaikyti visą darželio personalą. Kai kurie darželiai, anot O.Vaicekauskienės, vasaros darbui tiesiog neturi tinkamų sąlygų, pavyzdžiui, juose nėra lauko žaidimo aikštelių.

Pašnekovė ramino, jog, užsidarius kai kuriems darželiams, vaikams bus pasiūlytos alternatyvos – mėnesį palankyti netoliese esančias ikimokyklinio ugdymo įstaigas. Anot O.Vaicekauskienės, visi šie klausimai jau raštiškai suderinti su vaikų tėvais. „Vasarą šiaip ar taip grupės jungiamos, nes pedagogams reikia atostogauti, – sakė O.Vaicekauskienė. – Mokestis už darželį išlieka tas pats – apie 150 Lt per mėnesį. Tačiau jeigu vaikas neateina į darželį, jam nereikia atnešti raštelio su pateisinama priežastimi ir tėvai neturi mokėti už šią dieną, kaip tai daroma ne vasaros laikotarpiu“, – pasakojo O.Vaicekauskienė.

Auklės jaučia štilį

Ramesnis metas vasarą ir auklėms. Bendrovės „Mama ir auklė“ direktorė Ieva Augustinienė tikino, jog vasaros pradžioje auklių poreikis smuktelėjo kaip ir kasmet. „Vasarą daug kas atostogauja, neina į darbus, tad ir vaikus prižiūri patys“, - sakė I.Augustinienė. Jos tvirtinimu, poreikis išauga rudenį, tačiau auklių paieškos prasideda jau nuo liepos vidurio.

I.Augustinienė pasakojo, kad, prisitaikant prie rinkos sąlygų, šiemet smuko ir auklių atlyginimai. „Prieš metus Vilniuje mėnesiui auklė kainuodavo 1300-1600 Lt, šiandien 1000-1200 Lt“, – teigė I.Augustinienė.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Temos: 1 Atostogos
Parašykite atsiliepimą apie 15min