Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Atrakcioną „Siaubo namai“ vertins žurnalistų etikos inspektorė

Naktiniame klube per Helovyno vakarėlį įsikurs siaubo namai.
Organizatorių nuotr. / Specialistai vertins vaikams siaubą keliančius atrakcionus.
Šaltinis: 15min
0
Skaitysiu vėliau
A A

Vaiko teisių apsaugos kontrolierė Edita Žiobienė kreipėsi į Valstybinę ne maisto produktų inspekciją bei Valstybinę darbo inspekciją, prašydama pagal kompetenciją įvertinti Palangoje esančio atrakciono „Siaubo namai“ veiklą bei informuoti apie priimtus sprendimus.

Valstybinės ne maisto produktų inspekcijos Klaipėdos skyriaus vedėjo pavaduotoja Vijoleta Budriuvienė kartu su Palangos Vaiko teisių apsaugos tarnybos (VTAT) vedėja Emilija Lapėniene šią savaitę apsilankė minėtame atrakcione.

Pasak E.Lapėnienės, įvertinus situaciją darytina išvada, jog viešoji informacija, susijusi su atrakciono veikla, pažeidžia vaiko teises, Nepilnamečių apsaugos nuo neigiamo viešosios informacijos poveikio įstatymą, kenkia vaikų psichologinei raidai.

„Nepilnamečių apsaugos nuo neigiamos viešosios informacijos poveikio priežiūra ir įgaliojimai šios informacijos skleidėjams taikyti poveikio priemones yra suteikta žurnalistų etikos inspektoriui. Prie žurnalistų etikos inspektoriaus veikia nepriekaištingos reputacijos, specialių žinių turinčių ekspertų grupė, kuri vertina viešosios informacijos poveikį nepilnamečiams ir teikia savo išvadas dėl viešosios informacijos priskyrimo neigiamą poveikį nepilnamečiams darančios informacijos kategorijai. Turėdami omeny minėtai institucijai suteiktus įgaliojimus, kreipsimės į žurnalistų etikos inspektorę Z.Zamžickienę, informuosime apie padėtį ir prašysime, kad būtų imamasi atitinkamų veiksmų“, – sakė E.Lapėnienė.

VTAT vedėja atkreipė dėmesį, kad tėvai labai atsakingai įvertintų, ar mažamečius tikrai galima vesti į „Siaubo namus“.

„Matėme, kaip 10 metų Dominyka iš Lenkijos, vos peržengusi „Siaubo namų“ slenkstį, išbėgo klykdama. Tėvai jos taip ir nebeįkalbėjo dar kartą užeiti į vidų“, – kalbėjo vaiko teisių apsaugos specialistė.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Daugiau straipsnių nėra
Rodyti senesnius straipsnius
Parašykite atsiliepimą apie 15min