Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Atrakcione įstrigusi mergaitė: „pagalbos prašėme melsdamiesi“

Užstrigęs atrakcionas įkalino vaikus.
Rolando Žalgevičiaus nuotr. / Užstrigęs atrakcionas įkalino vaikus.
Šaltinis: 15min
0
A A

Daugiau nei valanda kabojimo žemyn galva. Į smegenis plūstantis kraujas, nutirpusios rankos ir kojos, pykinimas, gęstanti sąmonė. Tokį siaubą išgyveno devyni poilsiautojai Palangoje, kai vėlų trečiadienio vakarą užstrigo nelegaliai veikiantis atrakcionas.

Palangos linksmybių oazėje, J.Basanavičiaus gatvėje, įsikūrusiuose atrakcionuose vėlų trečiadienio vakarą linksminosi nemažai žmonių. Į centrifugą „Move it“ patirti aštrių pojūčių sulipo aštuoni paaugliai ir viena moteris. Centrifuga pradėjo suktis, pasigirdo išsigandusių poilsiautojų klyksmai ir staiga viskas baigėsi. Apie 23 val. centrifuga staiga nustojo sukusis, o joje buvę žmonės liko kyboti žemyn galvomis.

Atrakcionas užstrigo jau baigiantis karuselės seansui. Įrengimui staiga sustojus dalis žmonių liko kaboti aukštielninki nuleistomis galvomis, kiti kabojo tarsi pasilenkę, taip pat žemyn galvomis.

Kol į nelaimės vietą suvažiavo ugniagesiai gelbėtojai ir kiti specialistai, praėjo daugiau nei valanda.

„Buvo labai baisu. Viena mergaitė šaukė –  aš nebejaučiu kojų, man jas amputuos! Kita garsiai meldėsi laikydama kryželį. Visi labai bijojome – niekas negalėjo mums padėti, nei ugniagesiai, nei medikai, nei policija“, – „15 min“ pasakojo trylikametė Akvilė, po patirto košmaro gydoma Klaipėdos vaikų ligoninėje.

Mergaitė, atrakcione įstrigusi aukštyn kojomis, kelis kartus buvo netekusi sąmonės, ją stipriai pykino. Nepadėjo nė tėčio raginimas nuolat trinti kaklą ir vis bandyti pakelti galvą.

Vaikus vadavo tėtis

„Atrodė, jog visi bejėgiai. Atrakciono prižiūrėtojai, pirmieji pamatę, kas atsitiko, lakstė tarsi akis išdegę. Ugniagesiai šiam įvykiui taip pat nebuvo normaliai pasirengę – neturėjo netgi tinkamų kopėčių, kurį laiką įsikibę į tvorelę jie tik bejėgiškai žiūrėjo į vaikus. Ne ką padėti galėjo ir atvykę medikai. Daugiausia patarimų sulaukėme iš paprastų žmonių“, – pasakojo Akvilės mama Lina.

Iš Kaišiadorių į Palangą atvykusios trylikametės Akvilės tėtis Saulius pasakojo, kad ugniagesiai nežinojo, nuo ko pradėti gelbėjimo darbus. Nebuvo jokio plano, ką daryti tokioje situacijoje. Į maždaug 4 metrų aukštį pakilę ugniagesiai dar bandė hidraulinėmis žirklėmis kirpti metalinius atitvarus, spaudusius žmonių kūnus. Tačiau nesėkmingai.

„Niekas nebuvo pasirūpinę net audiniu, jei kartais vaikai kristų ir juos reiktų pagauti, kad nesusitrenktų“, – pastebėjo Akvilės mama Lina.

Ugniagesių kopėčiomis palipęs Saulius bandė vaduoti savo dukrą, tačiau mergaitės niekaip nepavyko ištraukti. Tada vyriškis ištraukė netoliese įkalintą smulkaus sudėjimo berniuką. Vaikas pats išlindo pro metalines konstrukcijas.

Moteris įsitikinusi, kad šioje situacijoje būtų pravertę ir medikai. Viršuje įstrigę vaikai garsiai rėkė, kad tuoj mirs, kad nebegali kentėti, juos ramino tik kopėčiomis užsilipę tėčiai.

Saulius bandė laikyti nuolat sąmonę prarandančios Akvilės galvą. Ramino ir kitus vaikus.

Maždaug po pusantros valandos gedimas buvo pataisytas ir vaikai nuleisti į apačią.
„Tai mūsų pirmosios atostogos šią vasarą. Trims dienoms ištrūkome į Palangą – ir štai kaip baigėsi“, – apgailestavo kaišiadoriškiai. Šeima neslėpė: po incidento jiems kelis kartus skambino atrakcionų šeimininkai, klausdami, kuo galėtų padėti. Tačiau nukentėjusieji pasiryžę kreiptis į teisėsaugą.

Galėjo baigtis blogiau

Dėl neįprastos padėties ir į galvą plūstančio kraujo ne vienas pasijuto blogai.
Keturias iš atrakciono išvaduotas mergaites į ligoninę išgabeno greitosios pagalbos automobilis. Dvi mergaitės į namus buvo paleistos po apžiūros. Kitos pervežtos į Klaipėdos vaikų ligoninę. Vakar rytą viena mergaitė buvo paleista namo. Kiek dar reikės gydyti Akvilę – medikai negalėjo prognozuoti.

„Iškaboti žemyn galva pusantros valandos nėra fiziologiška. Taip ilgą laiką nekeičiant padėtis persiskirsto kraujotaka ir situacija tampa iš tiesų grėsminga“, – teigė Klaipėdos vaikų ligoninės vaikų ligų gydytoja Evelina Bielskienė.

Akvilei nuo pernelyg ilgo buvimo aukštyn kojomis ant veido susidarė kraujosruvos. Paauglė, išvaduota iš atrakciono, negalėjo paeiti. Ji ir dar kelios mergaitės į greitosios pagalbos medikų automobilį buvo nuneštos neštuvais.

Vienas berniukas bandė pats paeiti, tačiau netrukus apalpo netekęs sąmonės.

„Šią situaciją paprastai galima nusakyti taip: „kiekvienas gyvybe rizikavo už savo pinigus“. Atrakcionų šeimininkai turi būti iš anksto pasiruošę tokiems incidentams, kad žmonės nerizikuotų savo sveikata ir gyvybe“, – teigė E.Bielskienė.

Sugedo saugikliai

Atrakciono prižiūrėtojai aiškino, jog staiga nustojo veikti elektrinė įrenginio dalis, tačiau kodėl taip atsitiko – nežinojo.

LESTO kompanijos teigimu, elektra atrakcionų parke dingo dėl saugiklių gedimo. Tačiau jis esą operatyviai buvo pašalintas – maždaug per 20 minučių. Bus aiškinamasi, kodėl nepasinaudota kitais elektros šaltiniais ir ar gedimas kilo dėl elektros naudojimo ypatumų.

„Nemanau, kad čia kaltas elektros srovės nutrūkimas. Tuomet, kai nustojo suktis  įrengimas, šviesos dar degė, kitos karuselės dar sukosi“, – pasakojo Lina.

Dėl šio incidento jau pradėtas ikiteisminis tyrimas. Alvydas Katkauskas, laikinai einantis Palangos miesto komisariato viršininko pareigas, sakė, kad vaikų sužalojimas ir pavojaus  jų sveikatai sukėlimas yra rimtas pagrindas tyrimui. 

Ketvirtadienį olandų atrakcionas J.Basanavičiaus gatvėje buvo aptvertas „Stop“ juosta. 

Veikė be leidimų

Olandų atrakcionai vykdė veiklą neturėdami tam leidimo. Palangos miesto savivaldybė nuo pat pradžių nepritarė atrakcionų įkurdinimui J.Basanavičiaus gatvėje. Tačiau olandų kompanija nusispjovė į savivaldybę. Savivaldybė įžūlius verslininkus apskundė teismui, bet olandai nepalankias teismų nutartis vis apskųsdavo. Ši absurdiška istorija kartojasi jau kelintą sezoną.

Palangos mero pavaduotojas Saulius Simė piktinosi valstybės institucijomis, kurios pritaria atrakcionų veiklai, nepaisydamos to, kad miestas leidimo neduoda.

„Mes esame padarę visus veiksmus, ką tik galėjome. Tačiau taip ir likome kovoje vieni. Olandai mums palankų teismo sprendimą apskundė, tad procesas įstrigęs“, – teigė S.Simė.

S.Simė jau anksčiau „15min“ teigė, jog Palangos valdžia susirūpinusi dėl atrakcionų, kurių dauguma moraliai ir fiziškai pasenę. „Vakarų šalyse tokių gargarų jau nebepamatysi“, – teigė jis.

Šis incidentas priminė kitą nelaimę, nutikusią per Jūros šventę. Tuomet besisukantis atrakcionas užsidegė. Laimei, žmonės tuomet nenukentėjo. Tylos siena atsitvėrę atrakciono prižiūrėtojai jau kitą dieną iš Klaipėdos centro dingo. 
 

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min