Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota 2022 05 30, 11:25

Klaipėdoje per talką aptiktas nelegalus sąvartynas

Bendrovė „Klaipėdos vanduo“ jau antrus metus prisijungė prie visame pasaulyje vykstančios švaros akcijos River Cleanup. Daugiau nei pusšimtis įmonės darbuotojų švarino III-ios vandenvietės prieigas ir Vilhelmo kanalo pakrantę. Šiais metais bendrovės kolektyvas per dvi valandas išvalė daugiau nei 10 kilometrų teritorijos ir surinko bemaž toną šiukšlių.
Per kelias valandas talkininkai pririnko krūvas atliekų. Rado ir nelegalų sąvartyną.
Per kelias valandas talkininkai pririnko krūvas atliekų. Rado ir nelegalų sąvartyną. / Gintarės Butkienės nuotr.

„Anksčiau rasdavome daugiau šiukšlių, panašu, kad žvejai, poilsiautojai traukiantys savaitgaliais prie Vilhelmo kanalo tampa sąmoningesni“, – įspūdžiais dalijosi bendrovės „Klaipėdos vanduo“ darbuotojai.

Vilhelmo kanalo pakrantėje ir miške mėtėsi ne tik pramogautojų paliktos šiukšlės – plastikiniai buteliai, alkoholio skardinės, plastiko maišeliai, rūbai, padangos.

Tačiau labiausiai nemaloniai nustebino atrastas nelegalus šiukšlynas, kuriame regis, šiukšlės suvežtos iš statybvietės ir užverstos žemėmis, o šalia mėtėsi keli maišai putplasčio gabalų, kuriame panašu buvo auginami daržovių ar vaismedžių daigai.

„Džiaugiuosi, kad kolektyvas noriai ir gausiai jungiasi į įvairias socialines akcijas. Pavasarį pasodino mišką Vėžaičių girininkijoje, o dabar prisijungė prie pasaulinės akcijos švarindami Vilhelmo kanalo pakrantę. Tai brandžios bendruomenės, kuriai rūpi gamta ir aplinka kokioje augs mūsų vaikai ir anūkai, pavyzdys“, – sako bendrovės „Klaipėdos vanduo“ generalinis direktorius Benitas Jonikas.

River Cleanup akcija – tai Belgijoje gimusi idėja, kuri jau trečius metus vykdoma ir Lietuvoje. Idėja paprasta – gyventojus tą patį savaitgalį pakviesti visame pasaulyje susitelkti upių ir kitų vandens telkinių bei pakrančių valymui, taip užkertant kelią atliekų patekimui į vandenynus.

Šios akcijos organizatorius Lietuvoje VšĮ „Žaliosios politikos institutas“ bendrovės „Klaipėdos vanduo“ darbuotojus įtraukė į aktyviausių komandų sąrašą ir apdovanojo rėmėjų dovanomis.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min