Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota: 2012 sausio 5d. 11:00

Atsakomybę už Afganistano Goro provincijos sostinę Lietuva perdavė vietos valdžiai

Ceremonijos akimirka
URM nuotr. / Ceremonijos akimirka
Afganistano Goro provincijos sostinėje Čagčarane sausio 4 dieną iškilmingos ceremonijos metu afganams oficialiai perduota atsakomybė už provincijos sostinę ir rajoną.

Lietuvos specialiosios misijos Afganistane vadovas Justinas Bakūnas pabrėžė, kad tai simbolinis, tačiau labai svarbus žingsnis afganams palaipsniui perimant Goro provincijos valdymą.

„Nuo šiandien provincijos valdžia bus visiškai atsakinga už Čagčarano miesto ir rajono saugumą ir vystymą. Tarptautiniai partneriai bus jūsų patarėjai ir pagalbininkai. Afganistanas kuria naujas – demokratines – institucijas ir procesus. Nėra kitos alternatyvos, tik patiems juos plėtoti, ginti ir saugoti“, – sakė J.Bakūnas.

Grojant  Afganistano kariniam orkestrui nuleista Lietuvos vėliava ir vietoje jos iškelta Afganistano. Taip simboliškai pažymėtas oficialus atsakomybės už Čagčarano miestą ir rajoną perdavimas.

Ceremonijoje taip pat dalyvavo Afganistano perėjimo koordinacinio komiteto pirmininkas Ashrafas Ghani Ahmadzai ir Tarptautinių saugumo paramos pajėgų (International Security Assistance Force, ISAF) Vakarų regioninės vadavietės (RC-W) vadas generolas Luciano Portolano.

Perduodamas nuleistą Lietuvos vėliavą A.Ghani Ahmadzai dėkojo už Lietuvos vykdomą provincijoje esančių Afganistano karių bei policininkų mokymą, pasiaukojamą darbą vystant provinciją.

Lapkričio 27 d. Afganistano Prezidentas Hamidas Karzajus paskelbė antrojo perėjimo etapo pradžią. Į jį įtrauktas ir Čagčarano miestas bei rajonas. Perėjimo metu tarptautinė bendruomenė laipsniškai perduoda visišką atsakomybę už šalį Afganistano vyriausybei. Atsakomybės perdavimas skelbiamas, kai Afganistano vyriausybė įsitikina, kad tam tikrose teritorijose policija ir kariuomenė pasiekė tinkamą pasirengimo lygį, vietos valdžia geba organizuoti provincijos valdymą, provincijoje plėtojama ekonominė ir socialinė veikla.

Lietuvos vadovaujama Provincijos atkūrimo grupė (PAG) – bendra civilių ir karių misija Gore pradėjo veikti 2005 metų vasarą. Pagrindinė misijos užduotis – padėti Afganistano valdžiai plėsti įtaką provincijoje, užtikrinti saugumą ir sudaryti tinkamas sąlygas provincijai atkurti. Goro PAG stovykloje Čagčarane kartu su Lietuvos kariais ir civiliais tarnauja ir dirba Gruzijos, Japonijos, JAV, Lenkijos, Suomijos, Bulgarijos ir Ukrainos atstovai.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

15MAX

Grožio programa 360°

Atsakingai kuriamas šeimos verslas

Esports namai

Kiekvienas gali

URBAN˙/

Tausokime maistą kartu

Parašykite atsiliepimą apie 15min