Dabar populiaru
Publikuota: 2009 vasario 9d. 12:52

Atsargos generolas Č.Jezerskas teigia dalyvausiantis prezidento rinkimuose (nuotraukos)

Atsargos generolas Č.Jezerskas
Alfredo Pliadžio nuotr. / Rinkimai

Atsargos brigados generolas Česlovas Jezerskas teigia ketinantis kelti savo kandidatūrą ir dalyvauti gegužę vyksiančiuose prezidento rinkimuose.

„Nusprendžiau pasinaudoti Konstitucijos man suteikta teise ir dalyvauti rinkimuose savarankiškai“, – BNS pirmadienį sakė atsargos generolas.

Jis minėjo, jog pasitarė su „visuomeninėmis organizacijomis“, todėl yra įsitikinęs, kad pavyks surinkti reikiamą jo kandidatūrą palaikančių gyventojų parašų kiekį, kaip to reikalauja įstatymai.

Č.Jezerskas buvo minimas kaip galimas partijos „Tvarka ir teisingumas“ (TT) kandidatas į prezidentus, tačiau galimybės būti iškeltam partijos karininkas atsisakė.

Č.Jezerskas buvo minimas kaip galimas partijos „Tvarka ir teisingumas“ (TT) kandidatas į prezidentus, tačiau galimybės būti iškeltam partijos karininkas atsisakė.

Šiuo metu aiškus tik vienas kandidatas artėjančiuose prezidento rinkimuose. Tai vienas TT lyderių, Seimo narys Valentinas Mazuronis. Jo kandidatūros kėlimui pritarta sekmadienį vykusiame partijos kongrese.

Apie galimybę kandidatuoti prezidento rinkimuose yra užsiminusi ir europarlamentarė konservatorė Laima Andrikienė. Galimybės varžytis dėl prezidento posto nėra atmetusi ir eurokomisarė Dalia Grybauskaitė.

Antrasis kovo penktadienis – kovo 13 diena – bus paskutinė diena, kai partijos ir pavieniai asmenys gali Vyriausiajai rinkimų komisijai (VRK) pateikti dokumentus apie kandidatais į prezidentus siekiančius tapti pretendentus.

Pagal Prezidento rinkimų įstatymą pretendentų būti kandidatais į prezidentus iškėlimas pradedamas ne anksčiau kaip likus 80 dienų (šiuose prezidento rinkimuose tai – vasario 26 diena) ir baigiamas ne vėliau kaip likus 65 dienoms (šįkart tai – kovo 13 diena) iki rinkimų.

Pretendentams, pateikusiems VRK Lietuvos Respublikos pilietybę patvirtinančius dokumentus, sumokėjusiems 5 vidutinių mėnesinio darbo užmokesčių dydžio užstatą ir kitus numatytus dokumentus ir VRK patikrinus, ar nėra aplinkybių, neleidžiančių asmeniui būti kandidatu į prezidentus, per 3 dienas bus išduoti parašų rinkimų lapai. 20 tūkst. Lietuvos piliečių, remiančių pretendento dalyvavimą prezidento rinkimuose, parašų VRK reikės pateikti iki balandžio 2 dienos.

Balandžio 17 dienos VRK skelbs kandidatais į prezidentus įregistruotų asmenų sąrašą ir prasidės prezidento rinkimų agitacijos kampanija.

Prezidento rinkimų pirmasis turas vyks gegužės 17 dieną. Antrasis turas planuojamas su Europos Parlamento (EP) rinkimais birželio 7 dieną.

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Praktiški patarimai

Skanumėlis
Būk sumanus

Ar žinai?

Ar žinai?
Ar žinai?

Metas rinktis

Naviguok į ateitį

Laikas iškylai

Vyrų mados savaitė

Venecijos meno bienalė

Dream 2 Drive

Parašykite atsiliepimą apie 15min