Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Atšilę orai vilioja poilsiautojus į Vilniaus paplūdimius, kurie dar tik ruošiami

Žaliųjų ežerų paplūdimys
Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr. / Žaliųjų ežerų paplūdimys
Šaltinis: 15min
0
A A

Oficialus maudymosi sezonas Vilniaus paplūdimiuose paprastai prasideda birželio 1 dieną. Taip planuojama ir šiemet, tad, nors orai pagerėjo ir lepina šiluma, kol kas sezonui tik ruošiamasi. Didžiausiomis permainomis šiemet bus galima džiaugtis prie Žaliųjų ežerų – ten rekonstruoti tiltai. Kitur bus tenkinamasi kasmečiu įrangos paremontavimu ir šviežiu smėliu.

Populiariajame paplūdimyje prie Žaliųjų ežerų karštą vasaros dieną paprastai net prieiti sudėtinga – žmonių čia susirenka daugybė. Vieni aktyviai laiką leidžia sporto aikštelėse, kiti mėgsta pasikaitinti saulėje ant virš vandens įrengtų lieptų.

Tiesa, tie tiltai pastaraisiais metais nebuvo pačios geriausios būklės, tačiau šį sezoną poilsiavietė pasitinka atsinaujinusi: rekonstruoti trys mediniai tiltai, ant jų įrengta 14 suolų (6 metrų ilgio) ir 15 šiukšliadėžių, ant vieno iš tiltų įrengtas ir gelbėtojų postas. Taip pat ežero pakrantėje įrengta maudykla, kur bus galima saugiai leisti maudytis vaikams.

Darbininkai prie Žaliųjų ežerų dar sugrįš. Vilniaus savivaldybės teigimu, yra rengiamas ir šios poilsiavietės gelbėjimo stoties bei Vilniaus miesto sporto centro irklavimo bazės projektas, pagal kurį darbai prasidės rudenį. Planuojama, kad gelbėtojai ir irkluotojai 160 kv. metrų moderniose patalpose įsikurs po metų.

Pagrindinis paplūdimių atributas – smėlis – į sostinės paplūdimius dar tik vežamas. Bendrovės „Grinda“ rinkodaros ir komunikacijos specialisto Egidijaus Steponavičiaus teigimu, ruošiantis maudynių sezonui į miesto paplūdimius bus atvežta smėlio artimiausiu metu.

„Šiuo metu vyksta paskutiniai pasiruošimo maudymosi sezonui darbai. Jau prieš kurį laiką Vilniaus miesto paplūdimiuose atnaujintos šiukšliadėžės, suolai, persirengimo kabinos, šią savaitę planuojama į paplūdimius Valakampiuose (pirmąjį ir antrąjį), Žirmūnuose, prie Salotės ir Žaliųjų ežerų atvežti apie 800 kub. m (apie 150 sunkvežimių) smėlio“, – sakė E.Steponavičius.

Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr./Žaliųjų ežerų paplūdimys
Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr./Žaliųjų ežerų paplūdimys

Poilsiautojų saugumu rūpinsis 17 gelbėtojų, iš jų 5 – narai-gelbėtojai.

Pagal galiojančias taisykles ir higienos normas, maudymosi sezonas Vilniuje kasmet prasideda birželio 1-ąją. „Maudymosi sezonas – laikotarpis, per kurį galima tikėtis didelio besimaudančiųjų skaičiaus, pagal Lietuvos gamtines sąlygas prasideda birželio mėnesio 1 d. ir baigiasi rugsėjo mėnesio 15 d. (maudymosi sezonas gali būti koreguojamas savivaldybių institucijų sprendimu)“, – rašoma Lietuvos higienos normoje „Paplūdimiai ir jų maudyklų vandens kokybė“.

Kol kas informacijos apie maudymosi sezono pradžios paankstinimą, kaip teigia „Grinda“, iš Vilniaus savivaldybės neturima.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min