TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą

Atsisakyti šildymo neskuba

Pasak savivaldybės Energetikos skyriaus vedėjo A.Vaitiekūno, pastaraisiais metais kauniečiai pakankamai noriai naudojosi galimybe atsisakyti šildymo anksčiau laiko.
Eriko Ovčarenko / 15min nuotr. / Pasak savivaldybės Energetikos skyriaus vedėjo A.Vaitiekūno, pastaraisiais metais kauniečiai pakankamai noriai naudojosi galimybe atsisakyti šildymo pirma laiko.
Šaltinis: Laikraštis „15 minučių“
0
A A

Daugiabučiuose gyvenantys kauniečiai atsisakyti šildymo gali anksčiau, nei bus paskelbta oficiali šildymo sezono pabaiga, tačiau šia galimybe laikinosios sostinės gyventojai kol kas naudojasi vangiai.

Šį sezoną smarkiai išaugusioms sąskaitoms už šildymą ypač patuštinus kauniečių pinigines, daugelis jų su nekantrumu laukia šildymo sezono pabaigos. Ji bus oficialiai paskelbta tuomet, kai vidutinė oro temperatūra tris paras iš eilės bus aukštesnė nei 10 laipsnių šilumos. Tačiau daugiabučių namų gyventojams, norintiems šildymo atsisakyti anksčiau, tokią galimybę numato Šilumos ūkio įstatymas.

Šiuo laiku atsijungti šildymo aš nerekomenduočiau, nes nieko žmonės neišloš, kaip tik pasididins savo sąskaitas už vaistus, – perspėjo Balys Stulpinas.„Vartotojai patys sprendžia, kada jiems pradėti šildymo sezoną ir kada jį baigti. Jeigu lauke yra pakankamai šilta, o namas yra geros kokybės, išjungus šildymą viduje nebūna šalta, o žmonės taupo savo pinigus“, – teigė Kauno miesto savivaldybės Energetikos skyriaus vedėjas Algirdas Vaitiekūnas.

Sprendimas šildymą nutraukti pirma laiko gali būti priimtas tik nutarus daugiau nei pusei daugiabučio namo gyventojų. Šį sprendimą pranešus šilumos tiekėjui, pastarasis ne vėliau nei per 2 darbo dienas privalo namo bendrijos pirmininkui, administratoriui ar pastato šildymo sistemos prižiūrėtojui duoti leidimą name išjungti šildymą.

Anot laikinajai sostinei šilumą tiekiančios bendrovės „Kauno energija“ Pardavimų ir rinkodaros departamento direktoriaus pavaduotojo Balio Stulpino, atsisakyti šildymo nutarusių kauniečių šįmet dar neatsirado.

„Aš manyčiau, kad tam dar šiek tiek ankstoka. Prieš kelerius metus yra buvęs atvejis, kai balandžio pradžioje oro temperatūra buvo pakilusi ir kai kurie kauniečiai suskubo atsisakyti šildymo. Tačiau po savaitės prasidėjus šalnoms, jie jau rūpinosi, kaip šildymą įsijungti vėl, – kalbėjo B.Stulpinas. – Šiuo laiku atsijungti šildymo aš nerekomenduočiau, nes nieko žmonės neišloš, kaip tik pasididins savo sąskaitas už vaistus.“

Vis dėlto  „Kauno energijos“ atstovas neslėpė, jog dėl smarkiai išaugusių šilumos kainų norinčiųjų anksčiau atsijungti šildymą šįmet turėtų būti žymiai daugiau nei ankstesniais metais.

Šildymo pabaiga pastaraisiais metais

2005 m. balandžio 14 d.
2006 m. balandžio 24 d.
2007 m. balandžio 17 d.
2008 m. balandžio 22 d.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min