Dabar populiaru
Publikuota: 2012 sausio 30d. 13:39 , atnaujinta: 2012 sausio 30d. 14:59

Atsistatydina generalinio prokuroro pavaduotojas Andrius Nevera

Andrius Nevera
15min.lt nuotr. / Andrius Nevera

Pirmadienį generalinio prokuroro pavaduotojas Andrius Nevera generaliniam prokurorui Dariui Valiui įteikė atsistatydinimo pareiškimą.

„Esu tikras dėl savo viešų ir privačių interesų skaidrumo, šiuo klausimu mane palaiko didelė teisininkų bendruomenė. Dėl tarnybos valstybei nesu sulaukęs priekaištų, tačiau būtų keblu ją tęsti tapus agresyvios priešrinkiminės kampanijos taikiniu. Viliuosi, kad mano atsistatydinimas leis prokuratūrai išvengti sąmoningai ir piktavališkai metamo šešėlio ir padės įsibėgėjančiai, tinkama linkme nukreiptai prokuratūros pertvarkai. Visiems prokurorams linkiu profesionaliai ir sąžiningai įgyvendinti jiems patikėtą misiją“, – įteikdamas pareiškimą sakė A.Nevera.

Atsistatydinantis prokuroras pirmadienio pavakarę surengė spaudos konferenciją, tačiau tik perskaitė savo pareiškimą ir į žurnalistų klausimus neatsakė.

"Šioje situacijoje galime tik apie orą kalbėtis. Tai, ką norėjau pasakyti, aš pasakiau", – į kalbas nesileido A.Nevera. Paklaustas, kada paliks Generalinę prokuratūrą, jis teigė, kad tą dieną, kai prezidentė Dalia Grybauskaitė pasirašys tai numatantį dekretą. Kada tai gali įvykti, jis nespėliojo.

Generalinis prokuroras D.Valys teikimą dėl pavaduotojo atleidimo, kaip numato Prokuratūros įstatymas, pateikė Lietuvos Respublikos prezidentei.

Klausimas dėl to, ar A. Nevera tinka užimti šias pareigas kilo, kai paaiškėjo informacija, kad  prokuroro pavaduotojas gavo paskolą iš verslininko Antano Guogos, užsiimančio lošimų organizavimu.

A. Nevera 2011 metų liepos 13 dieną Kernavėje nusipirko sklypą su vasarnamiu. Nurodoma šio sandorio  vertė 200-250 tūkst. litų. Liepos 30 dieną jis paėmė paskolą iš A.Guogos. Šio sandorio vertė – 300-400 tūkst. litų.

Žiniasklaidoje A.Neveros paskola sieta su byla, kurioje Generalinė prokuratūra esą pavėlavo pateikti skundą dėl A.Guogos verslui palankaus Valstybinės lošimų priežiūros komisijos (VLPK) nutarimo.

Seimo Antikorupcijos komisija praėjusį trečiadienį nusprendė kreiptis į Valstybės saugumo departamentą (VSD), kad šis atsakytų, ar išsamiai buvo patikrinta A.Neveros biografija prieš jį skiriant į šias pareigas.

Generalinis prokuroras Darius Valys anksčiau yra pareiškęs, jog jokių abejonių dėl savo pavaduotojo veiksmų skaidrumo neturi ir nemano, kad jis galėjo atsidurti dviprasmiškoje padėtyje, nors prokuratūra sprendė klausimus dėl lošimų bendrovių.

Seimo nariai yra kreipęsi į Generalinę prokuratūrą prašydami ginti viešąjį interesą dėl VLPK sprendimo, leidžiančio Lietuvoje registruotoms bendrovėms organizuoti lošimus internete.

Temos: 1 Prokuratūra
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Parašykite atsiliepimą apie 15min