Dabar populiaru
Publikuota: 2012 spalio 23d. 10:37

Atsistatydina Zarasų-Visagino apygardos komisijos nariai

Vyriausiosios rinkimų komisijos nariai
Andriaus Ufarto/BFL nuotr. / Vyriausiosios rinkimų komisijos nariai

Zarasų-Visagino rinkimų apygardos, kurioje pirmo turo balsavimo rezultatai panaikinti, komisijos nariai pareiškė atsistatydinantys.

Komisijoje lieka dirbti jos pirmininkė socialdemokratų deleguota Daiva Kelečienė bei komisijos sekretorė.

Komisijos nariai pareiškė atsistatydinantys reaguodami ir Vyriausiosios rinkimų komisijos (VRK) sprendimą panaikinti balsavimo rezultatus šioje apygardoje, ir protestuodami prieš pirmininkę.

„Atsižvelgdami į tai, kad apygardos komisijai visa sudėtimi nebuvo galimybės išakyti nuomonę apie rinkimų organizavimą šioje apygardoje ir prisiimdami asmeninę atsakomybę atsisakome tęsti darbą apygardos rinkimų komisijoje“, – rašoma aštuonių komisijos narių pasirašytame kreipimesi į Vyriausiąją rinkimų komisiją (VRK).

Žiniasklaidai išplatintame pareiškime taip pat teigiama, kad komisijos nariai pirmininkei priekaištauja dėl esą tendencingo darbo, nukreipto prieš jos atstovaujamos socialdemokratų partijos kandidato Nikolajaus Gusevo konkurentus. Komisijos nariai taip pat pareiškė nepritariantys pirmininkės nuomonei dėl pažeidimų Zarasų-Visagino rinkimų apygardoje.

Kaip BNS sakė VRK pirmininkas Zenonas Vaigauskas, kadangi apygardoje balsavimo rezultatai panaikinti, ir čia teliko organizuoti išankstinį balsavimą, komisijos narių pasitraukimas didelių nesklandumų neturėtų sukelti. 

Atsistatydinanti komisijos narė Aušra Lamanauskienė BNS tvirtino, jog komisija nepatenkinta ir VRK sprendimu panaikinti balsavimo rezultatus šioje apygardoje, nes kitose, pasak jos, pažeidimų buvo fiksuota daugiau ir rimtesnių, taip pat tvirtino, jog komisijos pirmininkė pati siekė rezultatų panaikinimo, nes taip palankiau jos partijos kandidatui.

Tuo tarpu D.Kelečienė BNS tvirtino, jog VRK pristatydama situaciją apygardoje pateikė informaciją, kuri yra perduota ir policijai, tad kaltinimai ją dėjus visas pastangas siekiant panaikinti balsavimo rezultatus nepagrįsti. „Mano žodis nebuvo lemiamas, aš tik pateikiau informaciją, ką mačiau per rinkimus, ta informacija yra perduota ir policijai, o sprendimą priėmė VRK“, – BNS sakė Zarasų-Visagno komisijos pirmininkė.

Kaip BNS sakė VRK pirmininkas Zenonas Vaigauskas, kadangi apygardoje balsavimo rezultatai panaikinti, ir čia teliko organizuoti išankstinį balsavimą, komisijos narių pasitraukimas didelių nesklandumų neturėtų sukelti. „Visų pirma, jie yra davę pasižadėjimą ir, tikiuosi, vykdys įstatymą, kol nėra atleisti, sudarys galimybę per išankstinį balsavimą balsuoti kitų apygardų kandidatams, be to, komisijos pirmininkei yra galimybė pasitelkti rinkimų apylinkių komisijų narius“, – BNS sakė Z.Vaigauskas.

Vyriausioji rinkimų komisija sekmadienį pripažino negaliojančiais Seimo rinkimų pirmojo turo rezultatus vienmandatėje Zarasų -Visagino rinkimų apygardoje. Nauji rinkimai šioje apygardoje būtų skelbiami po pusės metų, tačiau šį VRK sprendimą teismui jau yra paskundę „tvariečiai“, kurių kandidatas Algimantas Dumbrava pirmajame ture užėmė pirmą poziciją.

„Darbietis“ VRK Rimvydas Podolskis, kurį VRK pirpažino papirkinėjus rinkėjus ir taip šiurkščiai pažeidus Seimo rinkimų įstatymą, užėmė antrą vietą.

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Žiemos olimpinės žaidynės

Parašykite atsiliepimą apie 15min