Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Atsistatydino Nacionalinės žemės tarnybos direktorius Kazys Maksvytis

Kazys Maksvytis
Andriaus Ufarto/BFL nuotr. / Kazys Maksvytis
Šaltinis: 15min
0
Skaitysiu vėliau
A A

Trečiadienį iš Nacionalinės žemės tarnybos (NŽT) direktoriaus pareigų atsistatydino jos vadovas Kazys Maksvytis.

K.Maksvytis aiškina iš posto pasitraukęs dėl asmeninių priežasčių. NŽT direktoriumi jis dirbo nuo 2002 metų. Žemės ūkio ministras Kazys Starkevičius patenkino K.Maksvyčio prašymą.

Laikinai NŽT vadovaus Nacionalinės mokėjimo agentūros prie Žemės ūkio ministerijos direktoriaus pavaduotojas Vitas Lopinys.

Konkursas NŽT direktoriaus pareigoms užimti įvyks įstatymų nustatyta tvarka.

Trečiadienį Seimo narys Andrius Burba pranešė kreipęsis į Generalinę prokuratūrą dėl galimai neteisėtų NŽT bei buvusios Vilniaus apskrities viršininko administracijos veiksmų.

Parlamentaro įtarimą sukėlė šių institucijų veiksmai perduodant asmenims neatlygintinai nuosavybėn naujus žemės sklypus Vilniaus mieste ir taip atkuriant jų nuosavybės teises. „Susidaro toks įspūdis, kad šios institucijos tyčia vykdė neteisėtus veiksmus, kurie vieniems asmenims pagerino, o kitiems pablogino materialinę padėtį“, – teigia A. Burba.

Seimo narys aiškina nustatęs, jog 2010-ųjų vasarį Vilniaus apskrities viršininko įsakymu buvo patvirtinta piliečių, pageidaujančių gauti naujus žemės sklypus individualiai statybai, eilė. Tačiau skirstant sklypus eilės kažkodėl nebuvo laikomasi.

„Ne visiems eilės viršuje buvusiems asmenims suteikti sklypai. Kai kuriems iš jų (54) jie gražinti nebuvo nepaisant to, kad kitiems, žemiau eilėje esantiems, jie buvo suteikti. Tuo tarpu asmenys, buvę eilės viršuje, sklypų tebelaukia iki šiol. Galbūt tokią situaciją nulėmė, atvirai sakant, abejonių kelianti žemės sklypų skirstymo procedūra: naujų žemės sklypų skirstymo komisijos perduodant sklypus vadovavosi ne tik minėta piliečių eile, kaip kad nustato įstatymas, bet ir kitu dokumentu (Piliečių, kuriems bus pasiūlyti neatlygintinai nuosavybėn nauji žemės sklypai, sąrašu). Jame sudaryti asmenų sąrašai piliečių eilės neatitiko“, – konstatuoja parlamentaras.

Šių metų gegužę NŽT Vilniaus miesto žemėtvarkos skyriaus vedėjas patvirtino piliečių, pageidaujančių gauti žemės sklypus sostinėje, eilę. Šis sąrašas turėjo būti sulygintas su 2010-aisiais sudaryta piliečių eile, iš jo turėjo būti išbraukti asmenys, kuriems praėjusiais metais jau buvo atkurtos nuosavybės teisės, perduodant jų nuosavybei žemės sklypus.

„Keista, tačiau naujojo sąrašo pirmosiose pozicijose atsidūrė asmenys, kurie 2010 metais sudarytoje piliečių eilėje buvo gerokai žemiau arba išvis į ją nebuvo įtraukti. Kai kurių iš šioje eilėje nurodytų asmenų prašymų atkurti nuosavybės teises pateikimo datos yra pakeistos jas paankstinant, užvestų bylų numeriai pakeisti. Kyla pagrįstų įtarimų, jog tai buvo padaryta grubiai pažeidžiant galiojančius teisės aktus“, – sako A. Burba.

Parlamentaro teigimu, preliminariai galima spėti, jog dėl tokių Nacionalinės žemės tarnybos, Kazio Maksvyčio vadovavimo laikotarpiu, bei tuometinės Vilniaus apskrities viršininko administracijos veiksmų nukentėjo mažiausiai keliasdešimt piliečių – tų, kurie turėjo gauti žemės sklypus pirmiausiai, tačiau buvo „aplenkti“.

„Deja, neturiu tokių pajėgumų, kad galėčiau išnagrinėti visus sąrašus bei pokyčius juose. Tačiau žinant, kad laukiantys žemės sklypų Vilniuje skaičiuojami tūkstančiais, galima spėti, jog nukentėjusiųjų gali būti gerokai daugiau. Todėl ir kreipiausi į prokuratūrą, kuri gali bei privalo tai patikrinti, nustatyti kaltuosius ir siekti, kad jie atsakytų už savo veiksmus“, – pabrėžia A. Burba.

Parlamentaras neatmeta galimybės, kad bus nustatyta sąrašus koregavusių valstybės tarnautojų kaltė. „Ar jie piktnaudžiavo savo įgaliojimais, ar klastojo dokumentus, ar imdavo kyšius – tai irgi klausimai, atsakymus į kuriuos turėtų duoti prokurorai“, – konstatuoja Seimo narys.

Daugiau straipsnių nėra
Rodyti senesnius straipsnius
Parašykite atsiliepimą apie 15min