Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Ketvirtadienį – tikra viceministrų atsistatydinimo lavina

Dailis Alfonsas Barakauskas ir Žimantas Pocevičius
Irmanto Gelūno / 15min nuotr. / Dailis Alfonsas Barakauskas ir Žimantas Pocevičius
Šaltinis: 15min.lt, BNS
0
A A

Ketvirtadienį be viceministrų liko Vidaus reikalų, Socialinės apsaugos ir darbo, Ūkio, Teisingumo, Švietimo ir mokslo, Kultūros ministerijos.

Ketvirtadienio rytą atsistatydino vidaus reikalų viceministrai – socialdemokratas Elvinas Jankevičius, partijos „Tvarka ir teisingumas“ deleguotas Algimantas Juocevičius ir nepartinis Žimantas Pacevičius.

Vidaus reikalų viceministrai ketvirtadienį vidaus reikalų ministrui Dailiui Alfonsui Barakauskui įteikė prašymus atleisti iš užimamų pareigų, pranešė ministerija. D.A.Barakauskas juos atleidžia nuo liepos 11 dienos.

Kiek vėliau pranešta, kad postus palieka ir Socialinės apsaugos ir darbo viceministrai Laisvūnas Bartkevičius, Gintaras Klimavičius ir Algirdas Šešelgis. Socialinės apsaugos ir darbo viceministrai ministrei Algimantai Pabedinskienei prašymus atleisti iš užimamų pareigų įteikė taip pat ketvirtadienį. Ministrė A.Pabedinskienė priėmė sprendimą viceministrų prašymus tenkinti ir juos atleisti iš pareigų 2014 m. liepos 11 dieną.

A.Butkevičius žurnalistams teigė, kad Specialiųjų tyrimų tarnybos pateiktoje informacijoje buvo duomenys apie aštuonis viceministrus ir jie nebus kviečiami į iš naujo formuojamas komandas.

Ketvirtadienį atsistatydino visi trys ūkio viceministrai. Ūkio ministras Evaldas Gustas BNS sakė ketvirtadienį pasirašęs viceministrų Rasos Noreikienės, Mariaus Skarupsko ir Kęstučio Trečioko atsistatydinimo pareiškimus. Paskutinė jų darbo diena – penktadienis.

R.Noreikienę ir M.Skarupską į ministerija delegavo socialdemokratai, Kęstutį Trečioką – „Tvarka ir teisingumas“. Pastarasis yra minimas kaip realiausias kandidatas užimti aplinkos ministro postą, atsilaisvinusį po to, kai Valentinas Mazuronis išvyko dirbti į Europos parlamentą.

Teisingumo ministrui Juozui Bernatoniui prašymus atleisti savo noru iš užimamų pareigų ketvirtadienį po pietų įteikė viceministrai Paulius Griciūnas ir Giedrius Mozūraitis. Abu viceministrai iš pareigų atleidžiami liepos 11 dieną.

Ketvirtadienio darbo dienos pabaigoje švietimo ir mokslo viceministrai – Svetlana Kauzonienė, Genoveita Krasauskienė, Edita Tamošiūnaitė ir Rimantas Vaitkus – irgi įteikė ministrui Dainiui Pavalkiui prašymus atleisti iš užimamų pareigų. Ministras prašymus patenkino. Liepos 11 - oji yra paskutinė viceministrų darbo diena.

Kitų pavyzdžiu pasekė ir  kultūros viceministrai. Romas Jarockis, Darius Mažintas ir Edvard Trusevič įteikė ministrui Šarūnui Biručiui prašymus atleisti iš užimamų pareigų.

Dr. Romas Jarockis kuravo paveldo sritį, Edvard Trusevič buvo atsakingas už tautinių mažumų klausimus ir archyvų sistemą, Darius Mažintas atsakė už profesionalaus meno sritį. Kultūros ministras prašymus patenkino. Liepos 11- oji yra paskutinė viceministrų darbo diena.

Prezidentės Dalios Grybauskaitės perspėjimų dėl įtartinų viceministrų sulaukusi valdančioji koalicija praėjusią savaitę nusprendė, jog įgaliojimus grąžindami ministrai atleis visus viceministrus, o naujai patvirtinus kabinetą, savo komandas formuos iš naujo.

Vyriausybės pareigūnai BNS sakė, kad visi viceministrai turėtų atsistatydinti savo noru. Anksčiau jau atsistatydino aplinkos ir susisiekimo viceministrai.

D.Grybauskaitė, iš Specialiųjų tyrimų tarnybos gavusi vadinamąjį juodąjį sąrašą su viceministrų pavardėmis, paskelbė netvirtinsianti ministrų, kurie neatleis abejones sukėlusių viceministrų. Kitu atveju, prezidentės vertinimu, valdančiuosius būtų galima vadinti „kriminaline“ koalicija.

Antradienį premjeras A.Butkevičius žurnalistams teigė, kad Specialiųjų tyrimų tarnybos pateiktoje informacijoje buvo duomenys apie aštuonis viceministrus ir jie nebus kviečiami į iš naujo formuojamas komandas.

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min