Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Atsistatydinusį kultūros viceministrą Darių Mažintą prislėgė įtarimai dėl padirbto atestato

Darius Mažintas
BFL nuotr. / Darius Mažintas
Šaltinis: 15min
0
A A

Socialdemokratų deleguotas kultūros viceministras pianistas Darius Mažintas penktadienį atsistatydindamas pareiškė esąs garbingas ir sąžiningas žmogus. Tačiau gali būti, kad jo biografijoje yra didelė juoda dėmė. Seimo narys konservatorius Vytautas Juozapaitis išsiaiškino, kad buvęs viceministras nėra baigęs tos mokyklos, kurios atestatą pateikė stodamas į Lietuvos muzikos ir teatro akademiją. Dėl suklastoto atestato istorijos D.Mažintui gali tekti aiškintis teisėsaugai.

Pianisto D.Mažinto biografijoje, kuri skelbiama viešai, duomenų apie pabaigtą mokyklą nėra. Joje nurodoma tik tai, kad nuo 1988 m. jis mokėsi Nacionalinėje M.K.Čiurlionio menų mokykloje,  2000 m. baigė B.Dvariono muzikos mokyklą ir tų pačių metų rudenį tęsė studijas Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje. 2010 m. pianistas baigė meno aspirantūros studijas Lietuvos Muzikos ir Teatro akademijoje ir įgijo meno licenciato laipsnį.

Domėtis pradėjo netyčia

Konservatoriui V.Juozapaičiui ši nedidelė spraga D.Mažinto biografijoje užkliuvo. Parlamentaras žinojo, kad M.K.Čiurlionio menų mokykos pianistas tikrai nėra baigęs, todėl smalsaudamas kartą kalbėdamas su tuomečiu viceministru telefonu jis lyg tarp kitko paklausė, kokią mokyklą D.Mažintas yra pabaigęs prieš stodamas į universitetą.

„Jis į mano klausimą sureagavo labai nervingai ir neatsakė, pareiškęs, kad tai ne mano reikalas, nors viceministro išsilavinimas turbūt yra kiekvieno iš mūsų reikalas“, – 15min.lt pasakojo, kodėl pradėjo išsamiai domėtis viceministro išsilavinimu, V.Juozapaitis.

Jis į mano klausimą sureagavo labai nervingai ir neatsakė, pareiškęs, kad tai ne mano reikalas, nors viceministro išsilavinimas turbūt yra kiekvieno iš mūsų reikalas, – prisiminė V.Juozapaitis.

Po tokio pokalbio su tuomet viceministro pareigas ėjusiu pianistu, V.Juozapaitis oficialiai pasiteiravo Lietuvos muzikos ir teatro akademijos, kokios mokyklos atestatą D.Mažintas pristatė 2000 m. stodamas į Akademiją.

„Gavau oficialų atsakymą, kad D.Mažintas pristatė Vilniaus Santaros vidurinės mokyklos baigimo atestatą. (rašto kopiją turi ir 15min.lt, – red.past.) Ši mokykla yra rusų mokykla, joje dėstoma rusiškai. Tuomet aš paklausiau oficialiai ir Vilniaus Santaros mokyklos direktorės apie šį mokinį. Šiandien oficialiai gavau atsakymą, kad tokio moksleivio toje mokykloje nebuvo“, – pasakojo V.Juozapaitis.

BFL nuotr./Vytautas Juozapaitis
BFL nuotr./Vytautas Juozapaitis

Tokio mokinio nebuvo

Vilniaus Santaros vidurinės mokyklos oficialų atsakymą Seimo nariui gavo ir 15min.lt. Mokyklos direktorės Larisos Jalovajos pasirašytame rašte teigiama, kad „peržiūrėjus archyvą, duomenų apie minimą moksleivį nerasta“.

Tai, kad D.Mažintas nesimokė ir nebaigė Vilniaus Santaros vidurinės mokyklos, jos direktorė L.Jalovaja portalui patvirtino telefonu. Ji tikino, kad duomenų apie D.Mažintą archyvuose ieškojo tris dienas ir gali visiškai užtikrintai pranešti, kad tokio moksleivio mokykla neturėjo.

Duomenų apie D.Mažintą mokykla archyvuose ieškojo tris dienas, bet visiškai nieko nerado.

Direktorė tvirtino, kad situacija mokyklai labai nemaloni ir sudėtinga bei  paprašė duoti kiek laiko pamąstyti, ką daryti toliau. Neatmetama, kad mokykla dėl galimai suklastoto atestato kreipsis į teisėsaugą.

Istorijos pamiršti neketina ir parlamentaras V.Juozapaitis. Jis tvirtina, kad galimą dokumento suklastojimą būtinai turės aiškintis teisėsauga ir neseniai įkurta Akademinės etikos ir procedūrų kontrolieriaus tarnyba.

„Čia jau nebe politikų reikalas. Be jokios abejonės, tai sukelia didžiulius įtarimus. Jei žmogus neturėdamas tam juridinės teisės tapo studentu ir paskui mokėsi iki aspirantūros, tai turbūt yra pretekstas patikrinti visą jo mokymosi laiką“, – kalbėjo Seimo narys.

D.Mažintas paaiškinti žada tik pirmadienį

Pats iš viceministro posto penktadienį atsistatydinęs D.Mažintas situaciją komentuoti atsisakė iki pirmadienio.

Penktadienį 15min.lt telefonu D.Mažintas, paklaustas, kokią mokyklą yra baigęs, pareiškė, kad dabar neturi laiko kalbėti. „Tai yra mano laisvas laikas, aš turiu daug visokių rūpesčių dar ir pirmadienį pasiskambinkime, gerai? Viso gero“, – į kalbas nesileido D.Mažintas ir skubiai padėjo ragelį.

Tai yra mano laisvas laikas, aš turiu daug visokių rūpesčių dar ir pirmadienį pasiskambinkime, gerai? Viso gero, – nesileido į kalbas apie išsilavinimą D.Mažintas.

Penktadienį D.Mažintas, atsistatydindamas iš kultūros viceministro posto, aiškino tai darąs norėdamas, kad jam mesti įtarimai dėl supainiotų interesų, kai buvo skirta parama jo įkurtos įstaigos projektams, būtų ištirti garbingai.

„Kadangi esu garbingas ir sąžiningas žmogus ir mane yra delegavusi partija, aš pats parašiau pareiškimą tam, kad šita situacija būtų išspręsta man nebūnant pareigose, kad kiti žmonės nepradėtų galvoti, jog aš čia manipuliuoju savo pareigomis. Aš tokį gestą padariau kaip kažkada ponas Andriukaitis padarė – kai jį kaltino, jisai padėjo mandatą“, – BNS dėstė D.Mažintas.

Kultūros ministras Šarūnas Birutis jo pareiškimą patenkino.

D.Mažintas įtarimų dėl supainiotų interesų sulaukė dėl to, kad jo kuruojama Lietuvos kultūros taryba prie Kultūros ministerijos šiemet skyrė 40 tūkst. litų politiko įkurtos viešosios įstaigos „Culture live“ projektams.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min