Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota: 2021 vasario 26d. 15:37

Atstatyta deguonies koncentracija Rėkyvos karjere

Vanduo Žalias
123rf nuotr. / Vanduo

Aplinkos apsaugos departamento Šiaulių valdybos inspektoriai gavę pranešimą dėl dūstančių žuvų iš karto nuvyko prie Rėkyvos karjero Šiaulių mieste. Atlikus matavimus nustatyta, kad deguonies koncentracija vandenyje vietose siekė vos 0,4 mg/l, paimtas vandens mėginys tyrimams atlikti. Aplinkosaugininkams bendradarbiaujant su kitomis institucijomis, deguonies koncentracija karjere atstatyta, rašoma pranešime žiniasklaidai.

Suderinus veiksmus su Šiaulių miesto savivaldybės administracija bei padedant VšĮ „Šiaulių Žalgirio Jachtklubo“ darbuotojams, aplinkosaugininkai pradėjo minėtų vandens telkinių prisodrinimą deguonimi. Išpjovus eketes ir pasitelkus į pagalbą keturis vandens siurblius, deguonies koncentracija nuo 0,4 atstatyta iki minimalios leistinos 2 mg/l.

Aplinkosaugininkams tęsiant darbus, pastebėtos kritusios žuvys bus surenkamos ir perduotos utilizacijai. Taip pat intensyviai tikrinama ir kitų vandens telkinių būklė.

Primename, kad kai deguonies koncentracija vandens telkinyje žemesnė nei 2 mg/l ar kai žuvys ima dusti, Aplinkos apsaugos departamentas apie tai nedelsdamas informuoja Aplinkos apsaugos agentūrą ir Žuvininkystės tarnybą prie Lietuvos Respublikos žemės ūkio ministerijos.

Apie aplinkos apsaugos pažeidimus galite pranešti elektronine sistema. Apie skubaus reagavimo reikalaujančius įvykius praneškite telefonu 112 arba AAD Pranešimų priėmimo tarnybos telefonu (8 5) 273 2995.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Mėgaukis šiandien

Laimė jaustis saugiai

Sodo ir daržo ekspertai

Mes turėsim kūdikį!

Esports namai

Puiki sveikata – mažiau išlaidų

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie 15min