Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Atvelykiui – rekordinė kiaušinienė ir linksmybės (nuotraukos)

Šventėje buvo kepama rekordinio dydžio kiaušinienė.
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr. / Šventėje buvo kepama rekordinio dydžio kiaušinienė.
Šaltinis: 15min
0
A A

Sekmadienį vilniečius atšvęsti Atvelykio subūrė Vilniaus mokytojų namai.

Greta esančios gatvės buvo kimšte prikimštos automobilių, o Mokytojų namų kiemelis pilnas svečių ir prekeivių, mat čia buvo surengta ne tik šventinė programa, bet ir tradicinė vaikų labdaros mugė-paroda ,,Angelų vaikai – su meile Jums“. Taip pat susirinkusiuosius masino ir Vaiko teisių apsaugos kontrolierės Rimantės Šalaševičiūtės ir Mokytojų namų direktorės Zitos Žepnickienės neįgaliems vaikams kepama rekordinio dydžio kiaušinienė iš 500 kiaušinių.

Vaikai atvežė rankdarbių

Į jaukią Atvelykio šventę suvažiavo apie du šimtus neįgaliųjų vaikų iš visos Lietuvos. Jie atsivežė įdomių ir dailių savo rankdarbių – karpinių, drožinių, molinių varpelių, angeliukų, floristikos darbelių. Dauguma vilniečių neatsispyrė pagundai įsigyti bent mažą vaikų pagamintą dirbinį. Daug kas traukė su neįgaliųjų vaikučių gamintomis dirbtinėmis gėlėmis ar molinėmis „žibutėmis.“ Visi už darbelius gauti pinigai atiteks patiems autoriams.

Šių metų mugėje neįgaliuosius vaikus ir vilniečių šeimas ypač sužavėjo Lietuvos policijos Odorologijos tyrimų ir kinologijos valdybos pareigūnų su tarnybiniais šunimis programa. Jie kalbino vaikus, demonstravo susirinkusiems, kaip išdresuoti policijos šunys – rodė, kaip jie gali pulti nusikaltėlį, surasti narkotines medžiagas. Tam net buvo atvežtas tikrų narkotinių medžiagų mėginys. Vaikams buvo aiškinama, kaip šunys skatinami ir mokomi drausmės, o mažieji  klausinėjo, kiek šuneliui metų, koks jo vardas.

Džiugino šventine programa

Susirinkusiems savo programas demonstravo ir dainininkai bei kolektyvai: vaikų muzikos studija „Džimba“, dainininkės Taja ir Eva, folkloro ansambliai, tarp kurių buvo ir svečių iš Kauno, ir net iš Rygos, prie linksmybių prisidėjo ir vaikų dainavimo studija „Mikrofonas“ bei Raganiukės teatro aktoriai.

Vilniaus mokytojų namų kiemelis šventės metu pasipuošė vaikų piešinių paroda, neapsiėjo ir be margučių marginimo bei ridenimo. Dailinti margučius mažus ir didelius mokė tautodailininkė Laima Garbulytė. Atvelykio šventės metu buvo surengtas ir pamokantis žaidimas „Ką žinai apie ES Tu? – Dabar žinosime mes visi!“ Jam vadovavo europarlamentaras Justas Paleckis.

Iš viso šiemetiniame renginyje dalyvauja 24 Lietuvos specialiųjų mokyklų ir pensionatų auklėtiniai. Atvelykio šventė ,,Angelų vaikai – su meile Jums“ Vilniaus mokytojų namuose surengta jau aštuntąjį kartą. Mugė-paroda kiemelyje šurmuliuos iki pat 16 val.
 

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min