Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota: 2021 balandžio 6d. 10:14

Atverta unikali prieiga prie pasaulinių intelektinės nuosavybės precedentų

Kompiuteris
Unsplash nuotr. / Kompiuteris

Nacionalinė teismų administracija (NTA) ir Pasaulinės intelektinės nuosavybės organizacijos (PINO) (angl. World Intelectual Property Organisation (WIPO)) tarptautinis biuras pasirašė susitarimo memorandumą dėl „WIPO Lex-Judgments“ projekto: memorandumu Lietuva prisijungia prie svarbiausius nacionalinių teismų sprendimus teikiančių valstybių.

WIPO Lex-Judgments duomenų bazėje Lietuvos teismams suteikta galimybė mainytis joje kaupiama informacija, skaityti su intelektinės nuosavybės teisių gynimu susijusius sprendimus, išverstus į vieną iš WIPO Lex platformoje vartojamų kalbų (anglų, arabų, kinų, prancūzų, rusų ar ispanų). WIPO Lex-Judgments duomenų bazės tikslas – prisidėti prie galimybės nemokamai pasiekti informaciją ir duomenis, susijusius su teismų sistemomis ir priimtais sprendimais intelektinės nuosavybės srityje. Ši duomenų bazė veiks WIPO Lex platformoje ir suteiks galimybę ieškoti aktualių teismų sprendimų pagal įvairius paieškos kriterijus.

Pasitarus su Lietuvos Respublikos finansų, kultūros, teisingumo ir užsienio reikalų ministerijomis, Lietuvos Aukščiausiuoju Teismu (LAT) ir Lietuvos Respublikos valstybiniu patentų biuru buvo nuspręsta, kad memorandumo šalimi Lietuvoje turi būti NTA, kuri ir ėmėsi šio susitarimo iniciatyvos dar 2020 m. gruodžio mėn.

„Esame labai dėkingi tiek Teisingumo ministerijos atašė Rasai Svetikaitei, tiek šios ministerijos Tarptautinės teisės grupei, tiek Užsienio reikalų ministerijai bei Valstybiniam patentų biurui už naudingas konsultacijas ir vertingas įžvalgas žengiant šį svarbų teisinio bendradarbiavimo žingsnį, – padėką reiškė NTA direktorė Natalija Kaminskienė. – Tokie žingsniai naikina sienas, augina savitarpio pagalbos galimybes, skaidrina ir aiškina teisminius procesus ir yra tiesiog būtini šiuolaikiniame itin greitų informacijos mainų pasaulyje.“

„Galime pasidžiaugti stiprėjančiu Lietuvos bendradarbiavimu su Pasaulio intelektinės nuosavybės organizacija ir pažanga jungiantis prie naujų iniciatyvų ir projektų. Dėl šio projekto ne tik mūsų teisinė bendruomenė įgyja prieigą prie reikšmingiausių pasaulinių teismų precedentų intelektinės nuosavybės srityje – projektas atveria galimybes dalintis gerąja Lietuvos teismų praktika su kitomis valstybėmis“, – memorandumo naudą įvertino Rasa Svetikaitė, einanti teisingumo ir intelektinės nuosavybės atašė pareigas Lietuvos nuolatinėje atstovybėje prie Jungtinių Tautų biuro ir kitų tarptautinių organizacijų Ženevoje.

Pagal šį̨ memorandumą NTA, bendradarbiaudama su LAT, kiekvienais metais reguliariai atrinks reikšmingiausius nacionalinių teismų sprendimus, susijusius su intelektines nuosavybės teisių gynimu, užtikrins jų oficialų vertimą ir skelbimą WIPO Lex-Judgments duomenų bazėje. Šis susitarimas įtrauktas į Užsienio reikalų ministerijos tarptautinių tarpžinybinių susitarimų duomenų bazę.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Žiniasklaidai išplatintas pranešimas spaudai, publikuojamas be redakcijos įsikišimo rubrikoje „Pranešimai“

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Mėgaukis šiandien

Laimė jaustis saugiai

Talentingi vaikai

Video

00:47
13:34
01:41

Esports namai

Sveikos ir gražios kojos

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie 15min