Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Atvyksta Jo Didenybė karalius

Ispanijos karalius ir karalienė
AFP/„Scanpix“ nuotr. / Ispanijos karalius ir karalienė
Šaltinis: Laikraštis „15 minučių“
0
A A

Į Vilnių atvyksta Jų Didenybės Ispanijos karalius Chuanas Karlosas I ir karalienė Sofija. Miestiečiai, norintys karališkąją šeimą pamatyti iš arti, šiandien kviečiami į S.Daukanto aikštę prie prezidentūros.

Į sostinę karališkoje šeima atvyksta trečiadienį pavakarę. Juos pasitiks šalies prezidentas Valdas Adamkus su pirmąja šalies ponia Alma Adamkiene. 16 val. 45 min. S.Daukanto aikštėje karalius su karaliene pasisveikins su vilniečiais ir miesto svečiais.

Vėliau karališkoji pora Antakalnio kapinėse padės vainiką prie memorialo žuvusiems už Lietuvos laisvę. Ispanijos karalius susitiks ir su ministru pirmininku Andriumi Kubiliumi.

Vakare Lietuvos prezidentas surengs Iškilmingą vakarienę karaliaus Chuano Karloso I ir karalienės Sofijos garbei. Lietuvos prezidento ir Ispanijos karaliaus tostus tiesiogiai numatoma transliuoti per Lietuvos televiziją.

Ketvirtadienį numatomas Chuano Karloso I ir Seimo pirmininko Arūno Valinsko susitikimas. Karališkoji šeima lankysis Vilniaus universitete, apžiūrės P.Smuglevičiaus salėje esančias parodas susijusias su Ispanija. Universitete karalius ir karalienė susitiks su Vilniaus universiteto ir Europos humanitarinio universiteto studentais, Lietuvoje gyvenančia ispanų bendruomene.

Atsivers naujų galimybių

Valstybės vadovo A.Adamkaus nuomone, Ispanijos Karaliaus vizitas Lietuvoje atvers naujų galimybių kultūrinių ir ekonominių ryšių plėtrai. „Tai dar labiau sustiprins valstybių ir žmonių ryšius, o bendradarbiaujant ir toliau bus kuriama vieninga, saugi ir klestinti Europa. Tai unikali proga šiuolaikinei Lietuvai prisistatyti Ispanijai ir platesnei ispaniškai kalbančiai pasaulio bendruomenės daliai“, – pabrėžė V.Adamkus.

Apribos eismą

Jų Didenybių ir juos lydinčios delegacijos valstybinio vizito metu bus ribojamas eismas Vilniaus senamiestyje ir jo apylinkėse, kai kuriose vietose bus draudžiama statyti automobilius.

„Eismas bus stabdomas tik garbiems asmenims judant, gatvės nebus uždarytos. Vizito metu nebus leidžiama automobilių statyti Antakalnio kapinių aikštelėje, taip pat gatvėse ir aikštelėse aplink Rotušę, aikštelėje priešais Katedrą bei Liejyklos gatvės atkarpoje – prie prezidentūros“, – „15min“ sakė savivaldybės Eismo valdymo poskyrio vyriausiasis specialistas Eduardas Garbovskis.

Apie eismo pasikeitimus informuos kilnojami kelio ženklai. Sostinės vairuotojų prašoma laikytis rimties ir paklūsti pareigūnų nurodymams.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min